Radio NABA aicina piedalīties fotokonkursā “VALODA”

Radio NABA aicina piedalīties fotokonkursā “Valoda”

 

Atzīmējot Latvijas Radio 6, LU Radio NABA 21. dzimšanas dienu, ikviens topošais un esošais fotomākslinieks tiek aicināts reflektēt par radio un skaņu pasauli. Līdz 5. novembrim ir atvērta pieteikšanās fotokonkursam, šoreiz ar tēmu “Valoda”. Žūrijas izvēlēti labākie darbi piedalīsies skatītāju simpātiju balsojumā, kā arī dosies ceļojošā fotoizstādē.

 

Šī gada fotokonkursa tēma ir “Valoda”. Radio NABA jau vairāk kā divdesmit gadus piedāvā runāt un dzirdēt alternatīvi domājošā valodā. Paskatīties uz pasauli no intelektuāli perifērā skatu punkta. Valoda ir sākums un beigas. Sākums sabiedrībai, komunikācijai, sapratnei un beigas jeb limits katra cilvēka pasaulei. Cilvēks nespēj saprast vairāk kā to ļauj viņam zināmās valodas kopums un dziļums. Paverot radio piedāvātās robežas, Radio NABA organizētais fotokonkurss katru gadu aicina runāt par kādu no aktualizētajām tēmām foto valodā. Tāpat kā grāmatā vai sarunā arī fotogrāfijā redzēto kāds spēj nolasīt tieši un vienkārši, vai pilnīgi pretēji – saskatīt zemtekstu, paralēlo domu, simbolu izmantojumu un autora rokrakstu. 

Radio NABA arī šogad aicina ikvienu radoši izpausties par tematiku, kuras centrā atrodas radio un viss, kas ar to saistīts. Arī šogad fotokonkurss izaicina topošo un esošo fotomākslinieku iztēli, radošumu un viņu fotoaparātu objektīvus. Konkursa tēmas “Valoda” interpretācija kā ierasts paver neticami plašas iespējas. Konkursantus aicina darbos radoši paust redzējumu saskaņā ar savu oriģinālo vēstījumu un apspēlēt kādu sev aktuālu motīvu. Kas tajā būs redzams, paliek katra paša ziņā. Īpaši novērtēsim speciāli šim fotokonkursam tapušus un iepriekš publiski neizstādītus darbus. 

Konkursā iespējams pieteikties līdz š. g. 5. novembrim (ieskaitot), iepazīstoties ar nolikumu un aizpildot elektronisko pieteikuma anketu.  Konkurss paredzēts visām vecuma grupām un tajā viens dalībnieks var iesniegt 1 – 2 fotogrāfijas. Visa informācija par konkursu pieejama naba.lv/fotokonkurss. Fotogrāfijām noteikti ir jāpievieno apraksts, kā arī īpaša uzmanība jāpievērš fotogrāfiju tehniskajai kvalitātei – tām jābūt pietiekami lielā izšķirtspējā (minimālā izšķirtspēja 3000 x 2000 px, 150 dpi). Nepietiekamas izšķirtspējas attēli dalībai konkursā netiks reģistrēti. Konkursanti aicināti izmantot asuma dziļumus, eksperimentēt ar krāsainību, atrast jaunas kompozīcijas un skatu leņķus.

Žūrijas komisiju veido  foto un audiovizuālās mākslas pārstāvji – Anna Salmane, Arnis Balčus, Didzis Grodzs, Kristaps Kalns, Madars Štramdiers, Sabīne Moore, Toms Grīnbergs, kuri vērtēs darbus pēc to mākslinieciskās un tehniskās kvalitātes, idejas un atbilstības konkursa radošajai tēmai. Konkursa 21 labākais darbs tiks paziņots 13. novembrī. Labāko darbu autori tiks apbalvoti un 21 fotogrāfija piedalīsies ceļojošajā fotoizstādē “21x21”, kā arī piedalīsies skatītāju simpātiju balsojumā Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio portālā lsm.lv. Trīs labāko fotogrāfiju autori iegūs papildu balvas. Fotoizstādes “21x21” ceļojums būs skatāms kultūras un izglītības vietās Rīgā, savukārt vasarā – festivālā LABA DABA 2024.

Radio NABA organizētais fotokonkurss un izstāde notiek kopš 2007. gada. Šā gada konkursa partneri Latvijas Universitāte, Latvijas Radio, izdevniecība “Neputns”, žurnāls “Fotokvartāls”, portāls LSM.lv un Starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls LABA DABA.

Informācijai: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tel. 26598498

Plakāts NABA fotok.2023