Esi informēts

Aicinām uz VUGD Atvērto durvju dienu 2022.g. 17.maijā

Labdien,

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests 17.maijā svin savu dzimšanas dienu, kā arī Ugunsdzēsībai Latvija 157.gadskārtu, kad savās mājās – 92 ugunsdzēsības depo, organizē Atvērto durvju dienu. Ciemos gaidām ikvienu sabiedrības locekli visās VUGD daļās un posteņos, kā arī UCAK Praktisko mācību nodaļā. Priecājamies, ka savos svētkos varam aktualizēt drošības jautājumus, kā arī parādīt ugunsdzēsēja glābēja profesijas ikdienu.

17.maijā no plkst. 9.00-19.00 būs iespējams iepazīties ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, apskatīt VUGD tehniku, izmēģināt, cik tad īsti sver ugunsdzēsēju ekipējums un pamēģināt arī to, vai iespējams 30 sekunžu laikā uzģērbt ugunsdzēsēju glābēju aizsargtērpu. Kā arī ugunsdzēsēji glābēji sniegs atbildes uz visiem interesējošajiem jautājumiem un būs iespējams nofotografēties ar VUGD tehniku un pašiem glābējiem.

Šeit pieejams arī video uzaicinājums - https://youtube.com/shorts/bOBnClf1LFk

Lūgums grupām iepriekš pieteikties tajās struktūrvienībās, kurās vēlaties ciemoties. Kolēģu kontakti atrodami pielikumā!

Jāpiebilst, ka VUGD ugunsdzēsības telpās notiek izglītojošu pasākumu fotografēšana un filmēšana, ar mērķi veicināt pasākuma publicitāti un sabiedrības informētību un uzņemtie materiāli var tikt publicēti VUGD interneta vietnēs un sociālajos tīklos.  Ja, apmeklējot VUGD telpas un/ vai piedaloties VUGD  rīkotajos pasākumos, nevēlaties, lai fiksētie materiāli tiktu publicēti, lūdzam iepriekš par to informēt VUGD amatpersonas.

Tāpat atgādinām par izglītojošo drošības materiālu krātuvi mūsu mājaslapā :

https://www.vugd.gov.lv/lv/izglitojosi-materiali-berniem-un-jauniesiem

Te atrodamas gan izglītojošas prezentācijas, gan darba lapas pašiem mazākajiem, gan jau lielākiem gudriniekiem. Maijā īpaši aicinām iepazīties ar profesijām VUGD, kā arī pārrunāt jautājumus par drošību vasarā.

Uz tikšanos 17.maijā, kādā no 92 ugunsdzēsības depo Latvijā!

Ar cieņu
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta
Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa

E-pasts:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

www.vugd.gov.lv   

VUGD-2022-ADD-plakats

Rīgas cirka projekts jauniešiem "Cirks klimatam"

Labdien,

Vēlējāmies informēt, ka mēs, "Rīgas cirks" esam uzsākuši jaunu, starptautisku projektu jauniešiem vecumā no 14 līdz 16 gadiem, ar nosaukumu “Cirks klimatam”

Sazināmies ar jums, jo mūsuprāt, šis varētu būt vērtīgs piedāvājums jūsu audzēkņiem.

"Cirks klimatam" projektā vēlamies rosināt vides un klimata aktīvismu jauniešu vidū caur radošu izpausmi – vizuālo mākslu un laikmetīgā cirka un dejas praksi. Tā kā vides un klimata jautājumi ir aktuāli arī skolu programmās, iedomājāmies, ka šis varētu būt saistošs piedāvājums mākslas priekšmetu pasniedzējiem, ko piedāvāt saviem skolēniem. 

Rīgas cirka” projekts tapis sadarbībā ar cirka mākslinieku un vides aktīvistu apvienību “Acting for climate” no Norvēģijas un EEZ Grantu atbalstu. 

Cirks klimatam” norises laikā tiks rīkotas piecas laboratorijas jauniešiem Latvijas reģionos, viena darbnīca nozares speciālistiem, kā arī mēnesi ilga rezidence laikmetīgā cirka un dejas māksliniekiem no Latvijas un Norvēģijas, kuras laikā taps gala izrāde. Tieši jauniešu paustās domas, bažas un uzskati būs tie, kas veidos virzienu, tēmas un saturu, kas tiks pausts šajā gala izrādē, mazajās performancēs un zīnā projekta noslēgumā. Izrāde būs paliekoša arī pēc projekta, ar mērķi uzrunāt jauniešus par vides un klimata tēmām. Zīns, kā apkopojošs un interaktīvs materiāls, ar paplašinātās realitātes elementiem, ir plānots arī kā izglītojošs formāts, kuru varēs izmantot skolās un citos jauniešiem paredzētos izglītības pasākumos, kā mācību papildinošu materiālu. 

Dalībnieki no mūsu veidotajām laboratorijām, gūs iespēju apgūt vizuālās mākslas un komiksu tehnikas, piedalīties meistarklasēs ar cirka māksliniekiem no Norvēģijas, piedzīvojot prāta un ķermeņa trenniņus, ko pielieto mākslinieki izrāžu materiāla tapšanas procesā, kā arī, viņi varēs pastiprināt un gūt jaunas zināšanas par vides un klimata tēmām, par kurām stāstīs un rosinās uz diskusiju vides eksperti un citi šajā jomā jau aktīvi jaunieši. Tie visi ir elementi ko piedāvājam, lai jauniešos radītu reakciju un vēlmi meklēt savu izpausmes veidu, kā iestāties par sev svarīgo.

Mēs vēlamies uzrunāt un iedrošināt pieteikties gan tādus jauniešus, kas ir zinoši un aktīvi vides un ekoloģijas jomā, gan arī tādus, kas ir ziņkārīgi, bet varbūt vēl nav uzdrošinājušies rīkoties. Iepriekšējās zināšanas ir vēlamas, bet ne noteicošas, lai piedalītos laboratorijās. 

Domājam, ka skolēniem dalība šajā projektā varētu būt lieliska pieredze un papildinājums mācību procesam!

Pirmā laboratorija “Vizuālā mākslas, vide un aktīvisms” norisināsies jau šī gada 22. – 24.jūlijā, Gārsenes pilī, Jēkabpils novadā. Pieteikšanās ir atvērta jauniešiem no 14 līdz 16 gadiem no Zemgales, Sēlijas un Latgales reģioniem. Pieteikšanās līdz šī gada 31.maijam. Aktivitātes tiks vadītas gan latviešu, gan angļu valodās, nodrošinot tulkojumu, pēc nepieciešamības. 

Pievienoju saiti uz pieteikšanās formu: https://forms.gle/jLg6eaFVyP1xN8y68

Vairāk par projektu iespējams atrast 'ŠEIT'.

Šim e-pastam pievienoju arī “Cirks klimatam” vizuālo materiālu un pavadtekstu ar visu informāciju par pirmo laboratoriju, ar kuru var dalīties, lai uzrunātu jauniešus!

Atsauces un projekta tēmturi:@EEANorwayGrants , #EEANorwayGrants vai #EEANorwayGrantsLatvia, @VSIARigascirks,@rigas_cirks,@circusforclimate - lai redz mūs un mēs redzam jūs!

Mēs būtu priecīgi un pateicīgi, ja varētu jūs lūgt, padalīties ar šo informāciju ar kolēģiem un audzēkņiem, lai tā sasniegtu tos, kuriem šis projekts patiesi ieinteresētu! 

Uz saziņu,

Anna Eglīte

VSIA "Rīgas cirks"

Komunikācijas un kopienas projekta vadītāja

+371 28152042

cirks klimatam pieteiksanas 1920x1080

Aicinājums velobraucienam 04.05.2022

Labdien!

 

4. maijā Rēzeknē notiks Latvijas Republikas Neatkarības dienai veltītais tradicionālais Velobrauciens, kas ir kļuvis par iecienītu pasākumu dažādu vecumu rēzekniešu vidū. Šogad mums netraucē nekādi Covid-19 ierobežojumi, tādēļ Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība aicina visus pilsētas iedzīvotājus, īpaši bērnus un jauniešus, būt aktīviem un piedalīties velobraucienā.

Velobraucienā aicināti piedalīties visu vecumu riteņbraucēji – individuāli un komandās (5 un vairāk dalībnieki). Katram būs iespēja izvēlēties kādu no četriem maršrutiem:

•             Kovšu ezera maršruts (7,1 km), kontrolpunkts – laivu mājas auto stāvlaukums;

•             Eiro velo maršruts (4,6 km), kontrolpunkts – Olimpiskais centrs Rēzekne;

•             Rēzeknes Ziemeļu parka maršruts (5,2 km), kontrolpunkts – piepūšamā futbola halle;

•             Meža parka maršruts (9 km), kontrolpunkts – Vipingas meža parka auto stāvlaukums.

Velobrauciena finišs visiem maršrutiem paredzēts Rēzeknes Kultūras un atpūtas parkā. Veiklākie braucēji tiks apbalvoti ar pārsteiguma balvām.

Savukārt, Kultūras un atpūtas parka velo trasē notiks tradicionālās Veiklas braukšanas sacensības (reģistrācija un sacensības no plkst. 12.00 līdz 14.00) trīs vecuma grupās: 7-10 gadi, 11-13 gadi, 14 gadi un vairāk.

Velobrauciena dalībnieki aicināti pieteikties iepriekš, līdz 28. aprīlim nosūtot aizpildītu pieteikuma veidlapu uz e-pastu  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . SVARĪGI! Dalībnieki, kuri būs pieteikušies līdz 28. aprīlim, saņems piemiņas medaļas par dalību braucienā.

Tiek saglabāta iespēja pieteikties dalībai velobraucienā arī 4. maijā, pirms brauciena. No plkst. 10.00 līdz 10.45 paredzēta dalībnieku reģistrācija domes ēkā, mazajā zālē.

Velobrauciena nolikums un pieteikuma anketa atrodas šeit.

Sanāksim visi kopā, lai dzimtās pilsētas ielas piepildītu ar smaidiem, sportisko garu un pozitīvu sacensību gaisotni!

 

 

Ar cieņu,

Tatjana Tokareva

Rēzeknes valstspilsētas domes

Izglītības pārvaldes

metodiķe

Zīmējumu konkurss "Es Rēzeknē"

ES REZEKNĒ-01-01

Aktualitātes pašpārvaldēm - seminārs par mentālo veselību un komunikāciju

Sveiciens pašpārvaldēm!

 

Rakstu ar atgādinājumu par vairākām lieliskām aktivitātēm, kurām pašpārvalžu dalībniekus aicinām pievienoties, lai pilnveidotu savas prasmes un uzlabotu darbu pašpārvaldē:

 

1) Jau 6. aprīlī aicinām pievienoties uz īpaši šim laikam (bet arī vienmēr) aktuālu vebināru par mentālo veselību "Pieņemt emocijas, bet nepazust tajās", kas sagatavots pašpārvalžu dalībniekiem ar domu - izprast savas un citu emocijas, spēt atbalstīt vienam otru, bet tajā pašā laikā arī vilkt robežas, spēt pašiem aizrautīgi degt par darāmo savā un skolas labā, bet neizdegt. Vebinārā būs iespēja gan uzzināt daudz jauna, gan izmēģināt dažādus praktiskus rīkus šajā tēmā.

Aicinām tam pievienoties ikvienu pašpārvaldes dalībnieku šajā saitē: ej.uz/pasparvaldes-emocijas!

 

2) Atgādinām, ka 30.martā paredzētais vebinārs tika pārcelts uz 13.aprīli! Vebinārs "(sa)RUNĀT(ies)", kas norisināsies 13.aprīlī 15.00-17.30, ir iespēja satikt citus pašpārvaldes dalībniekus un uzzināt vairāk par komunikāciju, praktisku darbošanos Canvā, publicitātes veidošanu, citu skolēnu / audzēkņu viedokļu uzzināšanu un dzirdēt arī praktisku pašpārvaldes tēla veidošanas stāstu!

 

Pašpārvaldēm aktuālas arī citas aktivitātes:

3) Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina uz vebināru ciklu "Jaunieši nemiera laikos" - 1.vebinārs jau 13. aprīlī https://jaunatne.gov.lv/jaunumi/vebinari/13-04-aicinam-uz-vebinaru-ka-atbalstit-jauniesus-nemiera-laikos-psihoemocionalais-atbalsts/

 

4) Valsts izglītības satura centrs aicina iesniegt un apkopot skolēnu un skolotāju veidotās atbalsta iniciatīvas Ukrainai https://www.visc.gov.lv/lv/atbalsta_iniciativas_ukrainai

Zinām, ka jau tiek darītas brīnišķīgas lietas - aicinām ar tām padalīties, lai varam viens no otra mācīties un iedvesmoties, kā vēl varam palīdzēt!

 
 

Paldies par brīnišķīgo darbu, ko darāt!

 

Mieru un veselību vēlot,

Brigita, Pašpārvalžu atbalstam

vebinars-komunikacija

vebinars-mentalaveseliba

Konkurss jauniešiem „Nākotnes atslēga 2022”

Sveiks, jaunieti!

Piesaki dalību inovatīvu biznesa ideju konkursā „Nākotnes atslēga 2022” ar iespēju 7 labākajiem biznesa ideju autoriem saņemt galveno balvu: pilnībā apmaksātu pieredzes apmaiņas braucienu uz Norvēģiju, lai iepazītos ar šīs valsts labās prakses piemēriem veiksmīgas uzņēmējdarbības attīstībā. Brauciens plānots jau šī gada jūnija vidū.

Konkursu organizē Latgales plānošanas reģions (LPR) Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projekta Nr. LV-LOCALDEV-0001 ”Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Latgales plānošanas reģionā” (UAP Latgale) ietvaros sadarbojoties ar Latgales uzņēmējdarbības centru.

Konkursā aicināti piedalīties interesenti divās vecuma grupās:

“konkursa dalībnieks – jaunietis” – jebkurš Latgales reģiona iedzīvotājs ar deklarēto dzīvesvietu kādā no Latgales pašvaldībām vecumā no 16 līdz 18 gadiem;
“konkursa dalībnieks” – jebkurš Latgales reģiona iedzīvotājs ar deklarēto dzīvesvietu kādā no Latgales pašvaldībām vecumā no 18 gadiem (vecums iesniegšanas brīdī).
Konkurss norisināsies 2 kārtās. Pirmajā kārtā tiks vērtēti biznesa ideju pieteikumi un izvirzīti līdz divdesmit spēcīgākie biznesa ideju autori, kuri konkursa otrajā kārtā savu biznesa ideju prezentēs Vērtēšanas komisijai klātienē (vai tiešsaistē).

Pasteidzies, pieteikšanās biznesa ideju konkursā ir atvērta līdz 2022.gada 31.martam, nosūtot biznesa idejas PIETEIKUMU uz e-pasta adresi  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Biznesa ideju konkursa pieteikums ir atrodams šeit.

Plašāka informācija lasāma konkursa NOLIKUMĀ (https://lpr.gov.lv/wp-content/uploads/2022/atsledz-nakotni-jau-sodien-piesakies-inovativu-biznesa-ideju-konkursam-nakotnes-atslega-2022/NOLIKUMS.pdf). Papildus tam ir pieejams arī informatīvā semināra par biznesa ideju konkursa pieteikšanās un organizēšanas kārtību video ieraksts: https://lpr.gov.lv/lv/2022/pieejams-informativa-seminara-video-ieraksts-par-biznesa-ideju-konkursu-nakotnes-atslega-2022/.

--

Ar cieņu,

Jeļena Mihasenko
LUC komercdarbības speciāliste

Tālr. +371 26769462,
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Baneris Nakotnes atslega 2022