Esi informēts

Latgales jauniešus aicina īstenot sapni par savu biznesu

Uzaicinājums jauniešiem uz semināru:

Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC) aicina izglītības iestāžu pēdējo klašu skolēnus piedalīties tiešsaistes seminārā “Īsteno sapni par savu biznesu”, kas notiks 2021. gada 4. novembrī plkst. 15.00 – 17.00 ZOOM platformā.

Šogad nodarbību vadīs Andris Ahromkins – pasniedzējs, uzņēmējs, individuālo un grupu nodarbību treneris ar plašu starptautisku pieredzi attiecību veidošanā, karjeras izglītībā un uzņēmējdarbībā. Andris ir starptautiskās karjeras un uzņēmējdarbības attīstības programmas “Start Strong” autors un vadītājs. Šī programma septiņu gadu laikā ir palīdzējusi uzsākt karjeru un uzņēmējdarbību vairāk kā 30 000 jauniešu un pieaugušo.

Vai tev ir uzņēmēja gēns? Nodarbības laikā tu noskenēsi sevi ar “Speed Scan” metodi un atradīsi savus spēka punktus, talantus un biznesa prasmes, bet formula “Burvju trijnieks” atklās tavas galvenās superspējas. Tu arī iemācīsies attīstīt savās spējas ikdienā un izmantot tās, uzsākot uzņēmējdarbību.

Kā uzmanīties no lamatām pašā uzņēmējdarbības sākumā, kā izkustēties no vietas brīdī, kad neizdodas, un kā neiekrist naudas slazdā? Uz šiem jautājumiem tu atbildēsi, spēlējot improvizācijas spēli “Yes, but…”. Tu uzzināsi, kā paredzēt nākotni un saprast tendences, ceļojot pretī mērķim. Bet vingrinājumi “Hunter”, “Finger Puzzle” un “Train” veicinās jaunrades, radošuma un drosmes attīstīšanu.

Semināra noslēgumā dzirdēsim veiksmes stāstus par Latvijas jauniešiem uzņēmējdarbībā. Desmit aktīvākie dalībnieki saņems vērtīgas balvas.

Būs intresanti! Nenokavē!

Piesakies semināram līdz 03.11.2021.

Vairāk info un reģistrēšanās links šajā rakstā:
https://lpr.gov.lv/lv/2021/hei-jaunieti-gribi-klut-par-uznemeju-bet-nezini-ka/#.YXkcop5ByM9--
Patiesā cieņā,
Elīna Ģipsle

Latgales plānošanas reģions
Komercdarbības konsultante
Tālr.: 26579091

Isteno sapni par savu biznesu afisa

Konkursa darbu iesniegšanas pagarinājums

Nolikums bērnu un jauniešu radošo darbu konkursam “Mans tētis supervaronis”

Konkursa mērķis un tēma – Tēva loma ģimenē un dabiskas ģimenes vērtības.

Konkursā piedalās - bērni un jaunieši no 7-16 gadu vecumam.

Darbu iesūtīšana - no 2021. gada 4. oktobra līdz 18. novembrim (ieskaitot);

Konkursa organizators: “Latvijas vīru biedrība”, reģ. nr. 40008306305, Lāčplēša iela 23 - 11, Rīga, LV-1011.

Radošo darbu kategorijas:

1   Zīmējums brīvā tehnikā uz A4 formāta lapas vienas puses;

2  Eseja latviešu valodā apjomā 1000-2000 zīmes - stāsta, pasakas vai noveles formā;

3  Fotogrāfija - digitāla vai izdrukāta - ne lielāka par A4 formātu;

4 Video līdz 1 min.

 

Darbu izstrādes nosacījumi un iesniegšana:

1  Zīmējumus, fotogrāfijas un esejas iesniedz, nosūtot pa pastu uz adresi: Latvijas vīru biedrība, Lāčplēša iela 23 - 11, Rīga, LV-1011.

Uz darba neko neraksta. Zīmējumam vai fotogrāfijai klāt aizmugurē pievieno zīmīti, uz  kuras norādīt: darba autora vārdu, uzvārdu, vecumu, zīmējuma nosaukumu, dzīvesvietu – pilsētu vai novadu, telefona numuru saziņai, kā arī viena vecāka vai aizbildņa telefona numuru saziņai, lai nepieciešamības gadījumā varētu sazināties  par balvas saņemšanu.

 2  Eseju – vai fotogrāfiju digitālā formā iesniedz nosūtot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Zem darba tekstā un pavadvēstulē norādīt: darba autora vārdu, uzvārdu, vecumu, esejas vai fotogrāfijas nosaukumu, dzīvesvietu – pilsētu vai novadu, telefona numuru saziņai, kā arī viena vecāka vai aizbildņa telefona numuru saziņai, lai nepieciešamības gadījumā varētu sazināties  par balvas saņemšanu.

 3  Radošu, tematikai atbilstošu video, garumā līdz 1 min., dalībai konkursā publicēt no 4. oktobra līdz 18. novembrim (ieskaitot) dalībnieka TIK TOK vai Facebook kanālā ar mirkļbirku #tetissupervaronis.

 Konkursa darbu iesniedzēja informācija, piemēram:

Jānis Liepiņš, 14 gadi, “Mans tētis supervaronis”, Daugavpils novads, mans tel. nr. 11111111, mammas Līgas tel. nr. 22222222

Darbu vērtēšana:

1   Konkursa darbus vērtēs līdz 25. novembrim īpaši izveidota žūrija;

2   Tiks vērtēts radošo darbu noformējums, oriģinalitāte un atbilstība tematam;

3   Katrā no 4 (četrām) kategorijām (zīmējums, eseja, fotogrāfija, video) tiks izvēlēti un apbalvoti trīs labākie radošo darbu autori 2 (divās) atsevišķās vecuma grupās – 7 līdz 11 gadus un 12 līdz 16 gadus veci bērni.

4   Konkursa atbalstītāji patur sev iespēju pasniegt īpašu simpātiju balvu/balvas kādam/kādiem konkursa darba autoram/autoriem neatkarīgi no vecuma grupas un darba kategorijas (zīmējums, eseja, dzeja, fotogrāfija, video).

Apbalvošana

1   27. novembrī norisināsies labāko radošo darbu autoru pasludināšana, kam tiešsaistē varēs sekot līdzi FB un Youtube lapās Kustība Par dabisku ģimeni;

2   Augstāk novērtēto darbu autoriem abās vecuma grupās ir paredzētas balvas: 1. vietas ieguvējiem – dāvanu karte 200 eur apmērā no sporta preču veikala, 2. vietas ieguvējiem – dāvanu karte 100 eur apmērā no sporta preču veikala, 3. vietas ieguvējiem – dāvanu karte 50 eur apmērā no sporta preču veikala.

3   Kopīgais balvu fonds: 2800,00 eur.

Papildus informācija

1   Iesniedzot savu darbu konkursam, dalībnieki konkursa organizatoriem nodod tiesības izmantot konkursantu darbus un publicēt tos bez papildu  atlīdzības;

2   Visi konkursa dalībnieku iesniegtie darbi paliek konkursa organizatoru īpašumā un var tikt izmantoti nākotnē, atsaucoties uz autoru;

3   Papildus informāciju par konkursu var iegūt, zvanot 29174200 (Inguna) vai rakstot uz  e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , kā arī mājas lapā www.pargimeni.lv

Tētis supervaronis

Projekts "Jauniešu dienas Rēzeknē"

Labdien!

Aicinām jauniešus piedalīties aizraujošā projektā “Jauniešu dienas Rēzeknē”, kas tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Digitālās pratības aktivitāte “ATRODI MANI!”.
Laiks: 10.10.2021.-11.03.2022.

Aktivitātes mērķis ir jauniešu grupām apsekot nesakoptās pilsētvides vietas. Mudinot jauniešus iesaistīties un uzlabot apkārtējo vidi. Līdz ar to ieinteresēt iesaistīties vairākus jauniešus aktīvi darboties, pieņemt lēmumus un ņemt aktīvu dalību pašiem savas pilsētas labiekārtošanā.

Uzdevums:
- Jānofotografē šāda nesakopta vieta;
- Jāuztaisa Power Point prezentācija ar foto un jāpievieno idejas kā to varētu sakopt, uzlabot;
- Jāsūta sava prezentācija uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Ar norādi: Projekts “Jauniešu dienas Rēzeknē”.

Skolēnu grupām būs iespēja prezentēt savas idejas pasākumā “Jauniešu forums”, kas notiks martā.
Projekts tiek īstenots sadarbībā ar JSPA, Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības aģentūru “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centru”, Rēzeknes valstspilsētas Jauniešu domi un biedrību “19 naglas”.

Ar cieņu,
Pašvaldības aģentūras "Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs"
projektu koordinatore-producente
Inese Rogozina
+371 26715464

 

jauniesu dienas rezekne 21

RADIO NABA AICINA PIEDALĪTIES FOTOKONKURSĀ “TĪKLS”

Par godu LR6 – Latvijas Universitātes Radio NABA 19. dzimšanas dienai tiek izsludināts fotokonkurss ar tēmu “Tīkls”. Žūrijas 19 izvēlēti labākie darbi piedalīsies skatītāju simpātiju balsojumā portālā lsm.lv, kā arī dosies ceļojošajā fotoizstādē “19x19". Trīs konkursa labāko fotogrāfiju autori saņems papildus Radio NABA sadarbības partneru balvas.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, kad Radio NABA aicināja ikvienu radoši izpausties par tematiku, kuras centrā atradās radio un viss, kas ar to saistīts, arī šogad fotokonkurss izaicina kā topošo, tā esošo fotomākslinieku iztēli, radošumu un viņu fotoaparātu objektīvus. Līdz š. g. 15. novembrim (ieskaitot) ikviens var pieteikties dalībai šajā konkursā, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu. Turpat atrodams konkursa nolikums. Konkurss paredzēts visām vecuma grupām un tajā viens dalībnieks var iesniegt 1 – 2 fotogrāfijas. Visa informācija par konkursu pieejama https://www.naba.lv/fotokonkurss.

Konkursa tēmas interpretācija kā ierasts paver neticami plašas iespējas. Redzamie, sataustāmie tīkli un tīklu raksti mums visapkārt. Daudz plašākie un visaptverošie, bet neredzamie tīkli – radio apraides tīkls, interneta tīkls, sakaru kanālu tīkli, sabiedrisko grupu tīkli, uzskatu tīklojumi, sajūtu pinumi. Tīkli, kuros cilvēks sapinies, un tīkli, kurus mēs paši izliekam. Radio veido tīklu un skan, pateicoties tīklam. No tīkla nevar izvairīties, to var sajust vai ignorēt. Izvēle ir mūsu rokās. Viss ir tīkls.

Katrs fotokonkursa dalībnieks var parādīt savu redzējumu par izvēlēto konkursa tēmu. Aicinām darbos radoši paust redzējumu saskaņā ar savu oriģinālo vēstījumu un apspēlēt kādu sev aktuālu motīvu. Kas tajā būs redzams, paliek katra paša ziņā. Īpaši novērtēsim speciāli šim fotokonkursam tapušus un iepriekš publiski neizstādītus darbus. Bez fotogrāfijas apraksta darbus nepieņemsim un galveno uzmanību pievērsīsim bilžu kvalitātei – tām jābūt pietiekami lielā izšķirtspējā (minimālā izšķirtspēja 3000 x 2000 px, 150 dpi). Nepietiekamas izšķirtspējas attēli dalībai konkursā netiks reģistrēti. Tēma ir plaša un neaizmirsīsim – iztēlei robežu nav.

Visnotaļ zinoša žūrija (Kristaps Kalns, Toms Grīnbergs, Madars Štramdiers, Arnis Balčus, Didzis Grodzs, Sabīne Moore, Anna Salmane) vērtēs darbus pēc to mākslinieciskās un tehniskās kvalitātes, idejas un atbilstības konkursa radošajai tēmai. Konkursa 19 labākie darbi tiks paziņoti 22. novembrī. Visi 19 žūrijas izvēlētie darbi tiks apbalvoti un piedalīsies ceļojošā fotoizstādē "19x19", kā arī piedalīsies skatītāju simpātiju balsojumā Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio portālā lsm.lv. Trīs labāko fotogrāfiju autori iegūs papildus balvas.

Fotoizstādes "19x19" ceļojums būs skatāms kultūras un izglītības vietās Rīgā, savukārt vasarā – festivālā LABA DABA 2022. 

Radio NABA organizētais fotokonkurss un izstāde notiek kopš 2007. gada. Šā gada izstādes partneri Latvijas Universitāte, Galerija Centrs, izdevniecība “Neputns”, žurnāls “Fotokvartāls”, Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio portāls lsm.lv un Starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls LABA DABA.

Informācijai:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tel. 26598498

 

NABA TIKLS 2021 1080x1080

ARPC “Zeimuļs” aicina piedalīties LEGO konstruktoru radošajā konkursā: “Mans LEGO dzīvnieks”

Labdien!

“Mans LEGO dzīvnieks”
Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” aicina Rēzeknes valstspilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi un sākumskolas audzēkņus piedalīties LEGO konstruktoru radošajā konkursā: “Mans LEGO dzīvnieks”
Konkursa noteikumi un darbu iesniegšana:
• izmantojot mājās esošos LEGO konstruktorus, izveidot jebkuru dzīvnieku;
• darba izmērus un dizainu nosaka pats konkursa dalībnieks;
• darba izpildes laikā dalībnieki nedrīkst izmantot gatavās dzīvnieku LEGO konstrukcijas;
• nofotografēt izveidoto darbu un līdz 21.10.2021. plkst. 16.00

fotogrāfiju nosūtīt uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
• iesniedzot darbu ir jānorāda – dalībnieka vārds, uzvārds, izglītības iestāde, vecums un darba nosaukums.
Sīkāka informācija šeit

--
Ar cieņu,

Rēzekne pilsētas pašvaldības iestādes
Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra Interešu izglītības metodiķe Olita Kuksa
Tālrunis: +371 27854724
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

majas-lapai

7. Uzņēmējdarbības skola ir klāt - piesakies!

Labdien!

 

Jau 7. gadu Biznesa augstskola Turība rīko iedvesmojošāko pasākumu Latvijas vidusskolēniem – Uzņēmējdarbības skola.

 

Šogad ir lieliska programma, kurā 6 mēnešu garumā lektori dalīsies savā pieredzē, kā soli pa solim radīt un veiksmīgi vadīt savu uzņēmumu!

 

Pasākuma mērķis ir sniegt iespēju jauniešiem iegūt praktiskas zināšanas no pieredzējušiem dažādu profesiju pārstāvjiem, kuri iedvesmos, lai veicinātu interesi un izpratni par uzņēmējdarbības uzsākšanu un veiksmīgu īstenošanu, kas nākotnē pozitīvi ietekmētu reģionu ekonomiku un kopējo tautsaimniecību.

 

Uzņēmējdarbības skolas noslēgumā, atbildot uz testa jautājumiem, ikviens saņems Apliecinājumu par Uzņēmējdarbības skolas absolvēšanu.

 

! 3 vidusskolēni ar labākajiem testa rezultātiem saņems balvu – Sertifikātu mācību maksas atlaidei 1. studiju gadam Biznesa augstskolā Turība: 25%, 15% un 10%!

 

Nepalaid garām šo iespēju!

Pasākums ir bez dalības maksas un notiks attālināti.

Pieteikšanās līdz šī gada 15. oktobrim šeit: https://www.mitto.me/uznemejdarbibas-skola/register

 

! Lūdzu, aicināt vidusskolēnus savlaicīgi individuāli piereģistrēties.

 

 Informāciju sagatavoja:

Biznesa augstskola Turība

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Kristīne Eglīte

t. 27402622

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Uzņēmējdarbības Skola