Esi informēts

Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs” izsludina konkursu par līdzfinansējuma piešķiršanu jauniešu karjeras un vasaras nodarbinātības projektiem 2020.g.

Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs” izsludina konkursu par līdzfinansējuma piešķiršanu jauniešu karjeras un vasaras nodarbinātības projektiem.

Konkursa mērķis ir atbalstīt jauniešu nodarbinātību vasaras periodā, veicināt jauniešu karjeras attīstību Rēzeknes pilsētā, sekmēt jauniešu konkurētspēju vietējā darba tirgū.

Projektus aicināti iesniegt Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošo, profesionālo un tām pielīdzināto iestāžu skolēni vecumā no 16 līdz 19 gadiem, kuru  deklarētā dzīvesvieta ir Rēzeknes pilsētā, sūtot tos elektroniski uz e-pastu:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Konkursa pretendents var piedalīties konkursā tikai vienu reizi, ja pretendents piedalījās vasaras nodarbinātības konkursa iepriekšējos gados, tad otrreizēja dalība konkursā ir liegta.

Prioritāte tiek dota tiem pretendentiem, kuri veic brīvprātīgo darbu uzņēmumos un iesaista uzņēmumu jauniešu karjeras un vasaras nodarbinātības programmas īstenošanā.

Konkursa nolikums pieejams Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestādes „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs” mājaslapā www.zeimuls.lv un Jaunatnes lietu nodaļā 2.8.kab, Krasta iela 31, Rēzekne. Projekta pieteikumus aicinām iesniegt līdz 2020. gada 17. aprīlim vai nosūtīt pa pastu ARPC, Krasta iela 31, Rēzeknē, LV-4600 (pasta zīmogs 17.aprīlis).

nodarbinatibas.nolikums

Informācija: Eleonora Ivanova, tālr. 26033202

Konkurss “Pastāstiet par savām Lieldienām!”

Mūsu pilsētā, novadā, valstī, kur krustojas dažādas kultūras un ticības, atnāk Lieldienu laiks! Droši vien šīs Lieldienas būs īpašas, jo šogad visas ģimenes galvenokārt ir pilnā sastāvā un daudz laika pavada kopā. Izmantojot iespēju, uzziniet no saviem vectēviem un vecmammām, kā tika svinētas Lieldienas viņu bērnībā. Kāds ir šo svētku galvenais notikums, kādas tradīcijas ir saglabājušās jūsu ģimenē, bez kā nenotiek nevieni svētki jūsu mājās, kādas svētku dekora īpatnības ir jūsu ģimenē. Pastāstiet par savām lieldienām, lai arī kā tās saucas: Lieldienas, Пасха, Wielkanoc vai Пейсах…Pastāstiet par dabu, kura mostas šajos svētkos un dāvā visiem savu burvību, siltumu, priecē mūs ar putnu dziesmām un īpašo, Lieldienu sauli.

Piedalīties konkursā var vairākās kategorijās:

 • Fotogrāfija vai fotokolāža ar nelielu komentāru.
 • Videosižets par Lieldienu tradīcijām un svētkiem (līdz 5 min.).
 • Zīmējums – 1-3 zīmējumi par doto tematu. Var atsūtīt kvalitatīvu zīmējuma fotogrāfiju uz e-pastu, vai pašu zīmējumu uz zemāk norādīto pasta adresi.
 • Deklamācija – videomateriāls ar literārā materiāla izmantošanu – klasiķu, mūsdienu autoru, vai arī paša sacerēto prozas fragmentu vai dzeju.
 • Eseja “Pastāstiet par savām Lieldienām!” – sacerējums par savas ģimenes tradīcijām (līdz 3 lappusēm A4, Times New Roman, 12).
 • Cits žanrs.

Piedalīties konkursā var jebkurš interesents no 10 gadu vecuma.

Konkursā var piedalīties individuāli vai kopā ar ģimeni. Dalībai konkursā var izvēlēties vienu vai vairākas kategorijas (līdz 3). Ja izvēlējāties kategoriju, sāciet veidot konkursa materiālu.

Iesūtīt darbus var līdz 2020. gada 21 . aprīlim uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Neaizmirstiet norādīt vārdu, uzvārdu, precizēt, tas ir individuāls vai ģimenes pieteikums, kā arī norādīt tālruņa numuru.

Konkursam iesūtītie darbi būs pieejami Nacionālo biedrību kultūras nama Facebook lapā. Visi konkursa dalībnieki saņems piemiņas balvas, labākie darbi tiks īpaši atzīmēti. Pasta adrese: Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nams, Atbrīvošanas alejā 97, Rēzeknē, LV-4601.

Tālruņi papildus informācijai: +371 64622182, +371 26492902 (WhatsApp).

Svetlana Semeņaka, Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama direktore


“Mana izaugsmes iespēja”

2020.gada 21.februārī Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestādes Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” notiks ikgadējs pasākums “Mana izaugsmes iespēja”, kas jauniešiem vienuviet piedāvās iegūt visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā, brīvprātīgo darbu, neformālo un interešu izglītību, ar mērķi palīdzēt izvēlēties sev  piemērotāko izaugsmes ceļu.  Vērtīgu un sev noderīgu informāciju šeit atradīs arī bērni un pieaugušie, jo notiks vasaras nometņu prezentācijas.

Pasākuma “Manas izaugsmes iespējas” viesi būs Latvijas mācību iestādes, kas prezentēs jaunākās mācību programmas un dažādus mācību kursus. Izglītības iestāžu stendos jauniešiem un visiem interesentiem būs iespēja sastapt gan pasniedzējus, gan audzēkņus un studentus, uzzināt kādas mācību un studiju programmas piedāvā katra no iestādēm, kādi ir uzņemšanas nosacījumi un iegūstamā specialitāte, kā arī uzzināt par tālmācību, e-studijām, studijām ārzemēs, skolēnu apmaiņas programmām. Izstādē varēs saņemt konsultācijas pie karjeras konsultantiem, uzzināt par jaunatnes iniciatīvu projektu rakstīšanas un realizācijas posmiem, satikties ar uzņēmējiem, iegūt informatīvus materiālus, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs un konkursos.

Visi laipni gaidīti pasākumā, lai iegūtu informāciju, iedvesmotos, izzinātu, uzdotu jautājumus, dalītos pieredzē un piedalītos aktivitātēs visas dienas garumā!

Visas aktivitātes pasākuma dienā ir bez maksas.

Norises vieta: Rēzekne, Krasta iela 31.

Programma:

Plkst. 11:00 pasākuma atklāšana;

Plkst.11.00- 15.00 Mācību iestāžu prezentācijas, konkursi, paragdemonstrējumi.

Plkst. 11.00- 15.00 Vasaras bērnu nometņu un jaunatnes iniciatīvu projektu prezentācijas;

No plkst. 12.00 Karjeras konsultantu individuālās konsultācijas;

Plkst. 11.10;12.10.,13.10 radošas darbnīcas ar Eiropas brīvprātīga darba veicējiem ( 30 cilvēki katrā grupā);

Plkst.12.30 un 13.30 “ Kā tikt galā ar stresu pirms eksāmeniem”;

Plkst. 12.30 un 13.30 Līdzdalības spēle jauniešiem “Vairāk nekā vārdi”;

Plkst. 13.00 un plkst. 14.00 “Uzraksti savu pirmo jaunatnes iniciatīvu projektu”;

Plkst. 13.30 Iedvesmojoši stāsti no uzņēmējiem;

Plkst. 15.00  Goda nomināciju – jaunietim/jaunietei (13 – 25 g.) „Rēzeknes pilsētas gada iedvesma”, jaunatnes darbiniekam/jauniešu iedvesmotājam „Rēzeknes pilsētas jauniešu iedvesmotājs”, jaunatnes organizācijai „Rēzeknes pilsētas jauniešu virzītājspēks”, goda nomināciju – “Labākā nometne Rēzeknes bērniem”, “Labākais iniciatīvu projekts” piešķiršana.

Izlozes rezultātu paziņošana: Galvenā balva -Brīvdienu kruīzs 4 personām uz Stokholmu.

Pasākumā darbosies Foto Spogulis.

Pasākumu organizē Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde “Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs”, atbalsta Rēzeknes pilsētas dome un Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvalde.

Informācija: Jaunatnes lietu speciāliste Eleonora Ivanova, tālr.: 26033202  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Pasākuma laikā notiks filmēšana un fotografēšana.

Pretendentu pieteiksana


Skolēnu skatuves runas konkurss

Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar pašvaldībām, pašvaldību izglītības pārvaldēm un izglītības iestādēm organizē skolēnu skatuves runas konkursu ar mērķi veicināt bērnu un jauniešu pilsoniskās līdzdalības, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā lietpratību.

Konkursa dalībnieki ir izglītības iestāžu (vispārējās, profesionālās, speciālās un interešu izglītības) skolēni.

Skolēnu skatuves runas konkursa darbu izvēle tematiski jāsaista ar skolēnu pašidentitāti, nacionālās un valstiskās identitātes stiprināšanu. Ieteicamās daiļdarbu tēmas: es pats, valoda, ģimene, mans novads/pilsēta, brīvība, Tēvzeme.

Konkursa 1.kārta notiks Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” 2020.gada 27.februārī plkst. 10.00, pieteikumi (Pielikums nr.1) ir jāiesūta līdz 2020.gada 19.februārim uz e-pastu:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Dalībnieki tiks vērtēti 6 grupās:

 • 1.klases grupa;
 • 2.-3.klašu grupa;
 • 4.-6.klašu grupa;
 • 7.-9.klašu grupa;
 • 10.-12.klašu grupa;
 • profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi.

Katru mācību iestādi var pārstāvēt ne vairāk kā 3 dalībnieki katrā vecuma grupā. Katra atsevišķā literārā darba priekšnesuma ilgums nedrīkst pārsniegt 3 minūtes. Vienu no darbiem var izpildīt latviešu valodas dialektā/izloksnē.

Skatuves runas konkursa 2.kārta notiks 2020.gada 10.martā Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs”.

Skolēnu skatuves runas konkursa nolikums un pieteikums. 2020_skat_runa_nolikums Pielikums Nr


XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas programmas “RADI ROTĀJOT”

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas programmas “RADI ROTĀJOT”

1.kārta

Mērķis : Bērnu un jauniešu pilsoniskās līdzdalības, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā lietpratības veicināšana un iesaistīšanās Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un kopšanā.

Dalībnieki : Izglītības iestāžu interešu izglītības vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas programmu pulciņu audzēkņi.

Mākslas darbus vērtē četrās vecuma grupās:

 • – 3.klašu grupa;
 • – 6.klašu grupa;
 • – 9.klašu grupa;
 • -12.klašu grupa.

Programmu veido trīs norises:

1.Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkurss – izstāde, kura norisināsies no 24.02.līdz 28.02.2020.

2.Tērpu kolekcijas skate – notiks 28.02.2020. plkst. 16.00

3. Radošo darbnīcu konkurss – notiks 28.02.2020. plkst. 15.00.

Programmas 1.kārta notiks Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” aktu zālē, pieteikumi (Pielikums nr.1; nr.2) ir jāiesūta līdz  2020.gada 21.februārim uz e-pastu:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .  Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbi jāiesniedz līdz 20. februārim plkst. 17.00.

Vēlamies pievērst uzmanību, ka vizuālās un vizuālu plastiskās mākslas darbi, kuri tiks iesniegti pēc 20. februāra, netiks eksponēti. Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbus būs nepieciešams paņemt atpakaļ no 02.03. līdz 04.03.2020. Nepaņemtie darbi netiks saglabāti!

nolikums

pieteikuma.anketa


Kopienu iniciatīvas projekts “Daba mūsu sirdīs”

2020.gads biedrībai “Eņģeļi ar mums” sākās ar kopienu iniciatīvas projekta “Daba mūsu sirdīs” uzsākšanu. Projekta ideja radās vasaras nometnes laikā, kad bērniem ar īpašām vajadzībām tika piedāvātas dažādas aktivitātes saistītas ar dabu. Bērnu vecāki uzsvēra, ka arī labprāt apgūtu jaunas prasmes un iesaistītos aktivitātēs ar citu kopienu dalībniekiem. Kā galvenās projekta tēmas tika izvelētas daba un ekoloģisks dzīvesveids, kas ir īpaši aktuāls 21. gadsimtā. Mēs paši bieži vien aizmirstam par to, ko mums sniedz daba, kā tā mūs iedvesmo, iedrošina darboties, ieklausīties sevī un realizēt idejas. Dabā mēs varama atrast dažādas jaunas pieejas ikdienas izaicinājumiem un saskatīt iespējas aktīvai darbībai. Daba sniedz mums resursus, kurus ir jāprot saskatīt un pareizi pielietot. Projekta ievaros tiks organizētas dažādas meistarklases, kuras vadīs atbilstoši speciālisti.  Projekts tiek realizēts sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

18.janvārī plkst. 10.00 Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” telpā 1.3 notiks pirmā meistarklase ‘Teju pasaule apkārt man”, kuru vadīs  ekosaimniecības “Dzeneiši” pārstāvis. Meistarklases laikā dalībniekiem būs iespēja noskaidrot vairāk par zāļu tēju vākšanu, žāvēšanu, uzglabāšanu un pagatavošanu. Katrs no dalībniekiem izveidos sev piemērotāko tēju maisījumu un pagatavos to. Aicinām interesentus pieteikties dalībai meistarklasē zvanot : 29507088.

Projekta koordinatore Agita Gailiša