Esi informēts

LDz aicina piedalīties radošā konkursā “Redzi sliedes – nopauzē!”

Labdien!

Vai vēlaties kopā ar savu klasi bez maksas doties uz jaunatklāto zinātnes centru “Vizium” Ventspilī vai apmeklēt Dzelzceļa muzeju Rīgā un pēc tam kopīgi noskatīties kādu no jaunākajām kino filmām? Ja atbilde ir jā, aicinām piedalīties konkursā “Redzi sliedes – nopauzē!”, kuru organizē “Latvijas dzelzceļš”! Īpašas balvas gaida arī skolotājus.

 

Kāpēc piedalīties?

 

Jo tā ir lieliska iespēja saliedēt klasi un iegūt balvas gan skolēniem, gan skolotājiem:

 • Konkursa uzvarētājus gaida izglītojoša LDz žūrijas balva – ekskursija uz Dzelzceļa muzeju, kā arī biļetes visai klasei kino apmeklējumam Rīgā.
 • Savukārt sabiedrības simpātiju balvu - ekskursiju uz zinātnes centru “Vizium” Ventspilī, saņems tas video, kas sociālajos tīklos “Facebook” un “Instagram” iegūs kopsummā visvairāk “patīk” un/ vai “dalīties”.  Tātad – ne tikai izveidojot šo video, bet arī aicinot skolasbiedrus un draugus balsot par to šajos sociālajos tīklos, Jūs varat pietuvoties vēlamajām balvām!
 • Tāpat esam īpaši padomājuši par abu uzvarējušo klašu skolotāju, kuram(-ai) būs iespēja balvā saņemt dāvanu karti no “Biļešu paradīzes” 50 eiro vērtībā.

Kas jādara?

 

Uzdevums ir pavisam vienkāršs – visiem klases skolēniem kopīgiem spēkiem radošā video ir jāiedzīvina drošības kampaņas “Redzi sliedes – nopauzē!” vizuālais risinājums un sauklis. Piemēram, tos var izdejot, izdziedāt, iekustināt zīmējumā, atainot “flešmobā” vai tml. Konkurss norisināsies līdz 21.oktobrim, kad visi iesniegtie darbi tiks nodoti LDz žūrijas un, pēcāk, arī sociālo tīklu Facebook un Instagram lietotāju izvērtēšanai.

 

Konkursā aicinām piedalīties 1. līdz 12. klašu skolēnus.

 

Svarīgi atcerēties, ka video veidošanās laikā ne skolēni, ne skolotāji nedrīkst atrasties dzelzceļa tuvumā vai citādi pakļaut riskam savu un apkārtējo cilvēku drošību.

 

Kā iesniegt video?

 

Konkursā iesniedzamā video garumam ir jābūt līdz trim minūtēm. Tas var būt filmēts, animēts vai veidots citā veidā. Konkursa pieteikumus ir jāiesniedz MP4 vai MOV formātā. Skolēnu sagatavotos video gaidām līdz 2022. gada 21. oktobra pulksten 17.00 uz e-pastu  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

 

Kad paziņos uzvarētājus?

 

Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 2022. gada 11. novembrim “Latvijas dzelzceļa” sociālo mediju kontos: https://www.facebook.com/LatvijasDzelzcelshttps://www.instagram.com/latvijas_dzelzcels/ un mājaslapā https://www.dzirdiredzidzivo.lv/.

 

Konkursa “Redzi sliedes – nopauzē!” nolikums, kā arī informācija par drošības kampaņu pieejama interneta vietnē www.dzirdiredzidzivo.lv/konkurss

Lai savu radošumu būtu iespēja parādīt ikvienai klasei, iespēju robežās lūdzam izprintēt un pielikt pie skolas informācijas dēļa vai citā skolēniem un skolotājiem redzamā vietā LDz sagatavoto konkursa plakātu. To Jūs atradīsiet šī e-pasta pielikumā.

 

Aicinām būt aktīviem, piedalīties konkursā un - dot iespēju saviem skolēniem izbaudīt jaunus piedzīvojumus!

Ar laba vēlējumiem,

VAS “Latvijas dzelzceļš”

 

Aicinām apmeklēt EIROPAS ZINĀTNIEKU NAKTS aktivitātes Daugavpils Universitātē

Labdien!

 

30. septembrī no plkst. 17.00 līdz plkst. 21.00 Daugavpils Universitātē norisināsies Eiropas Zinātnieku nakts pasākumi.

Eiropas Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas iniciēts pasākums, kas notiek katru gadu septembra pēdējā piektdienā, saistošā veidā skaidrojot zinātnes sasniegumus un ļaujot ikvienam interesentam ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Šo pasākumu organizē visās Eiropas Savienības valstīs, lai popularizētu pētniecības un inovāciju aktivitātes, veicinātu izpratni par zinātnieku darbu un tā ietekmi  uz mūsu ikdienas dzīvi, kā arī rosinātu jauniešus izvēlēties zinātnieka karjeru.

Šajā gadā Daugavpils Universitāte piedāvā ļoti pašu aktivitāšu klāstu. Apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties interaktīvās nodarbībās, radošās darbnīcās, demonstrējumos, intelektuālās spēlēs, klausīties koncertus, veikt īstus eksperimentus, iepazīstot visas Daugavpils Universitātē pārstāvētās zinātņu nozares.

Šī gada Zinātnieku nakts tēma ir  “Inovāciju kultūra un radošā līderība”. Pasākums tiek organizēts Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.–2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī” (Nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. 9.-20.2.2.1/4) ietvaros.

Eiropas Zinātnieku nakts programma Daugavpils Universitātē pieejama šeit. (Programma var tikt precizēta.)

 

Papildu informācija:

Daugavpils Universitātes

Zinātņu daļa

65425452,

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Jaunieši oktobrī varēs pieteikties iniciatīvas “DiscoverEU” bezmaksas biļetēm Eiropas iepazīšanai

Jaunieši oktobrī varēs pieteikties iniciatīvas “DiscoverEU” bezmaksas biļetēm Eiropas iepazīšanai

Saulains sveiciens,
 

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē, ka 18 gadīgi Latvijas jaunieši no 11. līdz 25. oktobrim varēs pieteikties dalībai Eiropas Savienības (ES) programmas “Erasmus+” iniciatīvā “DiscoverEU”, kas ik gadu pilngadību sasniegušiem jauniešiem sniedz iespēju bez maksas ceļot pa Eiropu, palīdzot izprast Eiropas daudzveidību.

Iniciatīva “DiscoverEU” jauniešus iesaista personību bagātinošā pieredzē, kurā viņi iepazīst Eiropas kultūras daudzveidību, bauda pārvietošanās brīvību un iegūst jaunus draugus. Vienlaikus, stiprinot starpkultūru saiknes un arī iekļaujošas un ilgtspējīgas sabiedrības vērtības, jaunieši var labāk iepazīt paši sevi.
2022. gada oktobrī, iniciatīvas septītajā kārtā, uz bezmaksas biļetēm Eiropas apceļošanai varēs pretendēt kopumā 35 000 Eiropas jauniešu. Atzīmējot Eiropas Jaunatnes gadu, iespēju izmantot iniciatīvas piedāvājumus šogad divu kārtu ietvaros iegūs rekorddaudz Eiropas jauniešu – 70 tūkstoši, kas ir par 10 tūkstošiem vairāk nekā pērn.

Dalību iniciatīvā no 11. līdz 25. oktobra plkst. 13:00 (pēc vietēja laika) Eiropas Jaunatnes portālā var pieteikt tie jaunieši, kuri dzimuši laikā no 2004. gada 1. janvāra (ieskaitot) līdz 2004. gada 31. decembrim (ieskaitot) un ir ES dalībvalstu, programmas “Erasmus+” asociēto trešo valstu (Islandes, Lihtenšteinas, Ziemeļmaķedonijas, Norvēģijas, Serbijas, Turcijas) vai ES aizjūras zemju un teritoriju (AZT) pilsoņi vai pastāvīgie iedzīvotāji.

! Bezmaksas ceļošanai pa Eiropu var pieteikties arī 18 gadīgi jaunieši no Ukrainas, ja tiem ir uzturēšanās atļauja kādā no iepriekš minētajām valstu grupām.
Labāka sevis iepazīšana un strauja patstāvības attīstīšana dinamiska ceļojuma laikā ir galvenie ieguvumi, kurus izcēluši iepriekšējie iniciatīvas dalībnieki. Pauls, viens no “DiscoverEU” pirmajā uzsaukumā apstiprinātajiem jauniešiem, Eiropas iepazīšanai izvēlējās 2018. gada augustu un līdzvērtīgu pieredzi novēl ikvienam astoņpadsimtgadniekam. “Man tika dota unikāla iespēja, kuru vēlējos maksimāli izmantot, apskatot pēc iespējas vairāk vietu. Izvēlējos iepazīt četras Eiropas valstis un to kultūru – Vāciju, Franciju, Šveici un Itāliju. Tas bija piedzīvojums, kurā smēlos fantastiskas emocijas, pieredzi un arī spēju orientēties (un izdzīvot) šādā ceļojumā, jo tajā devos viens. Ticu, ka tieši ceļošana vienatnē man lika iepazīties un aktīvāk kontaktēties ar citiem tikpat entuziastiskiem jauniešiem, kurus vasaras laikā var sastapt hosteļos. Tie bija mani domubiedri, kuri arī meklēja jaunu pieredzi un vēlējās dalīties iespaidos ar citiem,” atceras Pauls.        
 
Lai pieteiktos “DiscoverEU” iniciatīvai, jauniešiem jābūt gataviem:

 • tiešsaistes pieteikuma veidlapā norādīt personas apliecības, pases vai pastāvīgās uzturēšanās atļaujas numuru;
 • ceļojumu sākt vienā no 27 ES dalībvalstīm, 6 programmas “Erasmus+” asociētajām trešajām valstīm vai 13 ES aizjūras zemēm un teritorijām (AZT);
 • ceļot no 1 dienas līdz 1 mēnesim varēs laikā no 2023. gada 1. marta līdz 2024. gada 29. februārim;
 • kļūt par “DiscoverEU” vēstnesi.

Līdz ar personas datu norādīšanu, jaunieši tiks aicināti atbildēt uz pieciem viktorīnas jautājumiem par ES un dažādām Eiropas jaunatnes iniciatīvām, kā arī vienu papildjautājumu. No atbilžu iesniedzējiem tiks atlasīti tie dalībnieki, kas būs pareizi atbildējuši uz konkursa jautājumiem un kuru atbilde uz papildjautājumu būs vistuvāk pareizajai atbildei. Konkursa rezultāti dalībniekiem tiks nosūtīti e-pastā. Veiksmīgi atlasītie pieteikuma iesniedzēji saņems ceļošanas karti un varēs ceļot laika posmā no 2023. gada 1. marta līdz 2024. gada 29. februārim. Iniciatīvā jaunieši pretendē uz apmaksātām ceļošanas biļetēm, citi izdevumi (nakšņošana, ēdināšana, kā arī apdrošināšana) dalībniekiem jāsedz pašiem.

Ceļojumā var doties individuāli vai līdz 5 draugu grupā, ja arī draugi atbilst “DiscoverEU” bezmaksas ceļošanas kritērijiem. Dalībniekiem ar invaliditāti vai veselības problēmām, kas apgrūtina ceļošanu, būs iespēja saņemt atbalstu. Tā kā Covid-19 pandēmijas turpmākā attīstība nav zināma, visiem ceļotājiem tiks piedāvātas elastīgas biļešu rezervācijas, izmantojot jaunu mobilo ceļojumu karti. Izbraukšanas datumu varēs mainīt jebkurā brīdī līdz izbraukšanas dienai vai mobilās ceļojuma biļetes derīguma termiņam viena gada laikā.

Jaunums! No šī gada papildus ceļošanas biļetēm jaunieši saņem “DiscoverEU” atlaižu karti, ar kuru var iegūt atlaides pārtikai, naktsmītnēm, sabiedriskajam transportam, kā arī kultūras, sporta un daudzām citām aktivitātēm.
Biļeti ieguvušajiem jauniešiem “Erasmus+” nacionālās aģentūras pirms brauciena organizēs sagatavošanās tikšanās, kā arī ceļotāju tikšanās (traveller meet-up), kas ļaus iepazīt vietējo kultūru un vienaudžus. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras rīkoto sagatavošanās tikšanos datumi Latvijas jauniešiem tiks paziņoti oktobrī.

“DiscoverEU” aicina jauniešus ceļot videi draudzīgā veidā,  tāpēc jaunieši ir aicināti ceļot galvenokārt ar vilcienu un iepazīt Eiropas pārsteidzošās ainavas un pilsētu daudzveidību. Tāpat, jauniešiem ir iespēja izvēlēties vienu no 7 zaļajiem maršrutiem, apceļojot Eiropas zaļākās un ilgtspējīgākās pilsētas. Ņemot vērā Latvijas pieejas trūkumu starptautiskiem vilcienu maršrutiem, jaunieši varēs ceļot ar autobusu.

Kopš 2018. gada bezmaksas Eiropas apceļošanas biļetei pieteikušies 4483, bet biļeti ieguvuši – 697 jaunieši no Latvijas. 2022. gada pavasara kārtā ceļošanas kartei kopumā pieteicās 68 800 jaunieši, uzvarēja – 35 010. No Latvijas pieteicās 477, bet biļeti saņēma – 178.
Lai uzzinātu vairāk par “DiscoverEU”, skati biežāk uzdotos jautājumus un iepazīsties ar iepriekšējo gadu rezultātiem iniciatīvas faktu lapā.

Projektu konkurss “DiscoverEU” iekļaušanas projektiem
Šogad, papildu iniciatīvai “DiscoverEU”, līdz 4. oktobrim pirmo reizi būs pieejams projektu konkurss “DiscoverEU” iekļaušanas projektiem. “DiscoverEU” iekļaušanas projektu mērķis ir dot iespēju 18 gadus veciem jauniešiem ar ierobežotām iespējām, saņemot sev zināmas organizācijas atbalstu, doties ceļojumā ar vilcienu pa Eiropu.
Projektus JSPA var iesniegt Latvijā reģistrētas organizācijas – pašvaldības, valsts un pašvaldības iestādes, nevalstiskās organizācijas, neformālās jauniešu grupas (ar likumisko pārstāvi), sociālie uzņēmumi, sociāli atbildīgie uzņēmumi. Līdz oktobrim organizācijām ir iespēja izstrādāt un iesniegt iekļaušanas projektus, tādā veidā “DiscoverEU” iesaistot vēl vairāk jauniešus ar ierobežotām iespējām, kas paši nebūtu pieteikušies dalībai “DiscoverEU” iniciatīvā. Plašāka informācija par “DiscoverEU” iekļaušanas projektiem pieejama jaunatne.gov.lv.
                                          

Zinātnieku nakts 2022

30. septembrī ikviens aicināts piedalīties pasākumā „Zinātnieku nakts 2022”

Piektdien, 2022. gada 30. septembrī, norisināsies Zinātnieku nakts 2022, kas ik gadu notiek visā Eiropā, lai popularizētu zinātni un zinātnes sasniegumus.  Plašākai sabiedrībai tiks atvērtas augstskolas un zinātniskie institūti, lai ikviens interesents var tikties ar pētniekiem, doties ekskursijās, skatīties šovus,  piedalīties eksperimentos un diskusijās.

Eiropas Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas iniciēts pasākums, kas jau septiņpadsmito gadu septembra pēdējā piektdienā vienlaicīgi notiek visā Eiropā. Zinātniskās institūcijas atraktīvā un populārzinātniskā veidā iepazīstina ar dažādām zinātnes nozarēm, inovatīvām metodēm un tehnoloģijām, kas pateicoties zinātnei ir pieejamas industrijai vai ikvienam cilvēkam. Zinātni Latvijā pārstāv spēcīgas institūcijas ar izciliem zinātniekiem, modernu pētniecības infrastruktūru un ilgtermiņa inovāciju potenciālu.

 Šogad Zinātnieku nakts pasākumus īsteno Latvijas augstskolas un zinātniskie institūti Rīgā, Liepājā, Jelgavā un citās pilsētās.  Vietnē www.zinatniekunakts2022.lv pieejamas visas pasākumu norises vietas un programmas.

 Plašu programmu piedāvā:

 Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina visus interesentus no maziem līdz lieliem apmeklēt pasākumus RTU – studentu pilsētiņā Ķīpsalā, lai uzzinātu, kā darbojas un ko sevī ietver jēdziens "viedā pilsēta" – viedās tehnoloģijas, ēkas, infrastruktūra, tas un daudz kas cits, kas darbojas un mijiedarbojas, lai padarītu mūsu dzīvi ērtāku un kvalitatīvāku.

 Latvijas Universitātes (LU) zinātnieki Zinātņu mājas un Dabas mājas apmeklētājiem ļaus ieskatīties savā pētnieciskajā darbībā, stāstīs par dažādiem izpētes objektiem un rādīs interesantus eksperimentus. Apmeklētāji varēs iesaistīties diskusijās, uzdot jautājumus zinātniekiem, piedalīties zinātniskos eksperimentos un uz brīdi izjust zinātnieka ikdienu.

 Par pasākuma noskaņu Jelgavā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (LBTU), iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte – LLU, rūpēsies Aldis Kalniņš no “Zili brīnumi”, kurš gan lielajiem, gan mazajiem apmeklētājiem atklās zinātnes plašumus izklaidējošā veidā, savukārt universitātes zinātnieki sniegs ieskatu par viedām pilsētām un urbānās lauksaimniecības jautājumiem.

Liepājas Universitāte (LiepU) apmeklētājus aicinās spēlēt interaktīvas spēles, piedalīties robotikas meistarklasē un klātienē iepazīties ar Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes un Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes studentu veiktajiem pētījumiem un inovatīvajiem risinājumiem.

 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) tiks atvērta ģimenēm, jauniešiem, sporta entuziastiem un ikvienam, kas “sirdī jauns”, lai kopīgi piedalītos sporta aktivitātēs akadēmiskā personāla vadībā.

Biznesa augstskola „Turība” aicina ikvienu interesentu ar savu komandu piedalīties atraktīvajā un izzinošajā komandu spēlē  - TURĪBAS KVESTĀ, veicot dažādus pārbaudījumus septiņos kontrolpunktos.

Transporta un sakaru institūts (TSI) iepazīstinās ar jaunākajiem zinātnes sasniegumiem interaktīvā lekcijā “Viedā dzīve modernā pilsētā”, kuru atklās humanoīdais robots NAO – skolotājs. Apmeklētāji varēs arī doties ekskursijā pa laboratorijām un gūt praktiskas iemaņas eksperimentu demonstrējumos.

Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) apmeklētāji varēs piedalīties radošās darbnīcās, jauno ķīmiķu laboratorijā, kā arī baudīt iespaidīgu ķīmijas reakciju šovu un citas aktivitātes.

Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta (LU CFI) viedie zinātnieki un dedzīgie jaunieši demonstrēs iekārtas, ar kurām strādā zinātnieki, organizēs viktorīnas, spēles, elektronu fitnesa nodarbības un izgaismos pasauli.

Latvijas Hidroekoloģijas institūts un Dabas aizsardzības pārvalde piedāvā izstaigāt interaktīvu maršrutu un atklāt dažādas lietas pārsteidzošajā Baltijas jūras pasaulē: neparastas jūras pētīšanas ierīces, smagos nirēju tērpus, krāsaino zemūdens pasauli, caurspīdīgo zooplanktonu un mikroskopisko aļģu pasauli, plastmasas piesārņojuma izplatību Baltijas jūrā un okeānā, zivju vecumu noteikšanu un ceļu, kā bīstamās vielas var nonākt cilvēku pārtikā ar jūras veltēm utt.

Elektronikas un datorzinātņu institūts (EDI) aicina iepazīt nākotnes tehnoloģijas viedajos audumos un apģērbos, iepazīt biometriju, attēlu apstrādi, mašīnmācīšanos, neironu tīklus, viedās transporta sistēmas un citas tehnoloģijas, kā arī noskaidrot, kā šīs tehnoloģijas mainīs dzīves kvalitāti.

Agroresursu un ekonomikas institūts (AREI) (Priekuļos un Dižstendē) aicina uz izglītojošu stāstījumu un paraugdemonstrējumiem par augsnes veselību un tās nozīmi cilvēces pastāvēšanai.

Dārzkopības institūts (Dobeles novadā), apmeklētājiem piedāvās iespēju piedalīties izzinošās teorētiskās un praktiskās aktivitātēs par augsni un tās nozīmību augstas un kvalitatīvas ražas ieguvē. Dažādos interaktīvos veidos varēs iepazīties un atpazīt augļus, dārzeņus, garšaugus, ārstniecības augus, kā arī iedvesmoties viedajai dārzkopībai.

Valsts zinātniskais institūts "BIOR" piedāvās apmeklētājiem iedziļināties „No šūnas līdz sajūtām” un  piedalīties eksperimentos, izglītojošās spēlēs un viktorīnās.

 Apmeklējot pasākumu, apmeklētājs piekrīt tikt filmēts un fotografēts, kā arī piekrīt audio vai vizuālo materiālu publicēšanai informatīvos vai reklāmas nolūkos.

Apmeklētāji aicināti dalīties ar savām sajūtām, pārdomām, foto un video stāstiem sociālajos tīklos, lietojot tēmturi #zinatniekunakts2022.

 

Izglītības un zinātnes ministrijas

Komunikācijas nodaļa

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
tālr. 67047704, 67047834, 67047893

Zinatnieku nakts 2022

Iespēja skolēniem pieteikties jauniešu “Projektu nakts 2022” vasaras festivālam

Izmanto vasaru lietderīgi, piedaloties “Projektu nakts 2022” festivālā, lai rudenī iesaistītos starptautiskā projektā!

 

Skolu pašpārvalžu jaunieši, vai jaunieši, kas aktīvi iesaistīti jaunatnes organizācijā, vai gatavi to darīt, tiek aicināti līdz 1. jūlijam pieteikties radošam un izglītojošam vasaras festivālam "Projektu nakts 2022". Tas norisināsies šī gada 4. un 5. augustā Siguldas pils kvartālā. Pasākuma laikā dalībniekiem būs iespēja neformālā vidē un 24 h ietvaros veikt projekta izstrādi no A līdz Z, pilnveidot projektu rakstīšanas prasmes, dibināt kontaktus un pārvērst savas idejas īstenībā. Iegūtās prasmes dalībniekiem palīdzēs līdz nākamajam projektu konkursa termiņam – 4. oktobrim – iesniegt savu jaunatnes projekta ideju, savukārt 2023. gadā īstenot starptautisku vai valsts līmeņa jauniešu projektu.

Festivālā dalībnieki tiks atbalstīti programmas “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu pieteikumu sagatavošanā. Būs iespēja iepazīt Jauniešu apmaiņu, Jaunatnes līdzdalības projektu un Solidaritātes projektu būtību un, protams, strādāt pie sava projekta pieteikuma. Lai dibinātu starptautiskas partnerības saviem projektiem, “Projektu nakts 2022” ietvaros būs iespēja tikties un iepazīties ne tikai ar Latvijas, bet arī ar citu valstu jauniešiem.

“Projektu nakts 2022” programma

Pasākuma programma šogad ietver dažādas radošas un praktiskas aktivitātes, piemēram:

 • interaktīvas darbnīcas un izglītojošas spēles par “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” programmām;
 • meistarklases un projektu darbnīcas par projektu ciklu un neformālo izglītību;
 • projektu pieredzes stāsti;
 • tematiskās darbnīcas;
 • konsultācijas ar mācību vadītājiem un aģentūras pārstāvjiem;
 • u.c.

Aktuālā informācija par festivāla programmu un norisi tiks publicēta jaunatne.gov.lv mājaslapā.

Kas un kā var pieteikties “Projektu nakts 2022” festivālam?

Festivālam līdz 1. jūlijam aicināti pieteikties jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem, kuri ir kādas organizācijas pārstāvji (dalībai pasākumā aicināti pieteikties divi organizācijas pārstāvji, vismaz vienam no viņiem jābūt vismaz 18 gadus vecam). Priekšroka tiks dota dalībniekiem bez pieredzes vai ar nelielu pieredzi programmas “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu īstenošanā.

Pieteikties iespējams, aizpildot elektronisku pieteikuma anketu: https://ej.uz/ProjektuNakts2022 (līdz 1. jūlijam). Pēc atlases procesa, līdz 25. jūlijam, dalībnieki saņems papildu informāciju uz norādīto e-pastu.

Uzmanību! Vietu skaits ir ierobežots. Ja pirmajā kārtā pieteiksies un tiks apstiprināts maksimālais dalībnieku skaits, otrā kārta netiks atvērta! Tādēļ nekavējies - dodies uz savu organizāciju, nokomplektē grupu (grupā divi dalībnieki) un piesakies jau tagad! Dalība festivālā ir bez maksas!

 

Par festivālu “Projektu nakts”

Festivālu “Projektu nakts” pēc divu gadu pārtraukuma JSPA šogad organizēs jau sesto gadu. Tā mērķis ir radīt radošu vidi, kur jauniešiem ir iespēja apgūt jaunatnes jomas projektu izstrādes pamatprincipus, atminēt kvalitatīva projekta noslēpumu, attīstīt pašiem savas projekta idejas, kā arī iegūt daudz jaunu draugu un potenciālo partneru savai idejai. Ieskatam, kā citus gadus norisinājies festivāls, aicinām noskatīties “Projektu nakts 2019” video atskatu.

 

Par JSPA

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir Izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību. JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”, Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, “eTwinning”, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”.

 

Informāciju sagatavoja:
Egija Ļuļēna
JSPA Komunikācijas daļas vecākā referente
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
t. +371 67356251

Augustā jauniešus aicina piedalīties latgaliskajā seminārā "Atzolys"

Augustā notiks latgaliskais seminārs jauniešiem “Atzolys”

2022. gada augustā biedrība “LgSC” Balvu novadā rīkos bezmaksas četru dienu latgalisko semināru jauniešiem “Atzolys”, kurā varēs piedalīties 20 jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem, lai mācītos latgaliešu rakstu valodu, iepazītos ar mūsdienu Latgales personībām, kā arī izzinātu reģiona kultūrvēsturi un šī brīža iespējas jauniešiem.

Jauniešu seminārs “Atzolys” paredzēts no 2022. gada 11. līdz 14. augustam Balvu novada Rekavas vidusskolā. Semināram pieteikties varēs jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem ar interesi mācīties latgaliešu rakstu valodu, runāt latgaliski, iepazīt latgalisko kultūru un vērtības, lai stiprinātu savu identitāte, nākotnē veidotu stipru Latgales reģionu un iesaistītos pilsoniskās sabiedrības veidošanā, kā arī socializētos, veidotu jaunus kontaktus, interesanti pavadītu laiku ar domubiedriem un iedvesmotos no Latgalē aktīviem cilvēkiem.

Pirmo reizi seminārs “Atzolys” notika 2004. gadā un tā sešus gadus pēc kārtas līdz 2009. gadam, vēlāk ar pārtraukumiem 2014. gadā un 2016. gadā. Lai aktīvi iesaistītos latgaliešu kultūras procesos, seminārs savulaik bijis kā atspēriena punkts arī daudziem šobrīd latgaliskajā kultūrtelpā zināmajiem aktīvistiem. Semināra “Atzolys” mērķis ir veicināt jauniešu aktīvu iesaistīšanos demokrātijas un pilsoniskās sabiedrības veidošanā, viņus izglītojot jautājumos, kuri saistīti ar sociālekonomiskiem faktoriem un Latgales reģiona vērtībām, īpaši latgaliešu rakstu valodu.

Semināra dienās jauniešiem paredzētas gan latgaliešu rakstu valodas un Latgales kultūras nodarbības, gan arī satikšanās ar šobrīd Latgalē aktīviem māksliniekiem un iedvesmotājiem. Jauniešiem būs iespēja arī uzzināt vairāk par brīvprātīgo darbu , latgaliešu NVO, sociālo uzņēmējdarbību un būšanu aktīviem reģionā. Tāpat “Atzolu” laikā jaunieši varēs praktiski iepazīties ar vienu no latgaliskākajām vietām Latvijā – Upītes kultūrtelpu un tās dažādo piedāvājumu.

Ar jauniešiem seminārā stādās: latgaliešu rakstu valodas nodarbības pasniegs latgaliešu rakstu valodas speciāliste Māra Mortuzāne-Muravska, par brīvpratīgā darba un sociālās uzņēmējdarbības iespējām stāstīs Regita Zeiļa, ar Ziemeļlatgales kultūru un šī gada jubilāru, ievērojamo Latgales kultūras personību Miķeli Bukšu iepazīstinās Balvu Centrālās bibliotēkas vadītāja Ruta Cibule, komandas saliedēšanās aktivitātes vadīs Ieva Johansson no platformas “MeYou.One”, iedvesmojošas nodarbības vadīs un par jauniešiem aktuālo mūsdienās runās Lauris Zalāns, hip-hop meistarklasi rīkos un kopā ar jauniešiem “Bigmaar’s Records” studijā radoši strādās repere Ūga jeb Daiga Barkāne, tāpat seminārā viesosies un piedalīsies arī citi lektori, aktīvisti un latgaliešu kultūras personības.

Visas seminārā paredzētās aktivitātes, ēdināšana un nakšņošana būs bez maksas, dalībniekiem pašiem jānodrošina transports uz un no semināra norises vietas. Lai piedalītos seminārā, jauniešiem līdz 30. maijam jāaizpilda pieteikšanās anketa te: ej.uz/Atzolys2022. Apstiprinājumu par piedalīšanos semināra rīkotāji nosūtīs līdz 10. jūnijam, ņemot vērā dalībnieka motivāciju piedalīties.

Semināra notikšanu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, kā arī Latgales kultūras programma, kuru īsteno Valsts kultūrkapitāla fonds un Latgales reģiona attīstības aģentūra ar AS “Latvijas valsts meži” atbalstu. Semināra rīkotājs – biedrība “LgSC”.

Vairāk informācijas:

Amanda Anusāne

Biedrība “LgSC”

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

22040611

http://lgsc.lv

atzolys afisa