Esi informēts

EKO IEDVESMOTĀJS - 23

SIA ,,ALAAS'' izsludina konkursu “EKO IEDVESMOTĀJS - 2023’’, kura mērķis – iepazīt un popularizēt jauniešus ( 13 – 25 gadi),  kas iedvesmo līdzcilvēkus zaļām rīcībām un dzīvesveidam ALAAS darbības reģionā.
Konkursa nolikums, pieteikuma veidlapa.


Edīte Čepule, SIA ,,ALAAS''

AFISHA  - EKO IEDVESMOTAAJS

Kur studēt? Izdari izvēli izstādē “Skola 2023”!

Kur studēt? Izdari izvēli izstādē “Skola 2023”!

 

No 3. līdz 5. martam Ķīpsalā norisināsies Latvijas lielākais izglītības iespēju notikums – izstāde “Skola 2023”, kas vienuviet pulcēs aktīvākās un radošākās augstskolas, profesionālās izglītības iestādes un mācību centrus. Apmeklē izstādi, iepazīsti plašās studiju iespējas Latvijā un ārzemēs. Lai izvēle motivē!

“Mēs varam izvēlēties vienīgi to, ko zinām! Tikai izstādē “Skola” apmeklētāji varēs iegūt vislabāko un visplašāko pārskatu par mācību un studiju piedāvājumu. Iespējams, tieši Ķīpsalā kāds aizdomāsies par studiju virzienu, ko agrāk pat neapsvēra! Jau 28 gadus izstāde ir izšķirošs impulss izglītības ceļa izvēlē daudziem jo daudziem tūkstošiem jauniešu. Nāc, uzzini un izdari vislabāko izvēli!” aicina izstādes “Skola” vadītāja Sanita Blomniece.

 Izvēlies savējo augstskolu!

Izstādē “Skola 2023” Ķīpsalā topošos studentus gaidīs labākās un lielākās valsts un privātās augstskolas: Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Stradiņu universitāte, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU, bijusī Latvijas Lauksaimniecības universitāte), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija, Latvijas Jūras akadēmija, Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža, Latvijas Universitātes P. Stradiņa Medicīnas koledža, Daugavpils universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju augstskola, Ventspils Augstskola, Vidzemes augstskola, Biznesa augstskola “Turība”, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA”, Rīgas Ekonomikas augstskola,  Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola, Banku augstskola,  Baltijas Starptautiskā akadēmija, RTU Rīgas Biznesa skola, Rīgas Juridiskā augstskola, Rīgas Aeronavigācijas institūts, Transporta un sakaru institūts u. c.

 Pirmoreiz izstādē “Skola” būs Ukrainas Nacionālais kopstends, kurā startēs vismaz 20 Ukrainas universitātes un projekts “Eiropas un Ukrainas augstākās izglītības centrs”, kas jauniešus iepazīstinās ar iespēju iegūt dubulto diplomu, studējot gan Latvijā, gan arī Ukrainā.  

 Apgūsti profesiju jau pēc pamatskolas

Ja pēc 9. klases vai vidusskolas absolvēšanas plāno mācīties par automehāniķi, konditoru, frizieri vai apgūt kādu citu arodu – izmanto iespēju “Skolā 2023” satikt profesionālās izglītības kompetences centru – koledžu, tehnikumu un profesionālo vidusskolu – pārstāvjus. Atklāj profesiju nianses un konsultējies!

 Izzinoša, aizraujoša pasākumu programma

Ja tevi aizrauj IT pasaule, tad 3. un 4. martā apmeklē “Datorium” tehnoloģiju skatuvi. Jau otro gadu “Datorium” skolas audzēkņi palīdzēs radīt tev labāku izpratni par aizraujošo un plašo IT pasauli. Savukārt uz Atvērtās skatuves 20 minūšu garās prezentācijās mācībspēki iepazīstinās ar savu aktuālo piedāvājumu.

 Vēl neesi izlēmis?

Ja nezini, par ko vēlies kļūt un ko mācīties, tad izmanto iespēju izstādē aprunāties ar karjeras konsultantiem, kā arī Valsts izglītības attīstības aģentūras stendā iepazīties ar karjeras izvēles testiem. Testos varēsi izmērīt gan savu interesi par dažādām jomām, gan novērtēt savas stiprās puses un atklāt, kāda profesija un darba vide tev ir vispiemērotākā. 

 Ja vēlies studēt ārzemēs

Vēlies mācīties ārvalstīs? Lūdzu! Aktuālāko informāciju par izglītības iespējām izstādē varēsi uzzināt no ārzemju mācību iestāžu, Francijas institūta Latvijā, “DAAD-Informationszentrum” un “Kalba” pārstāvjiem. Ķīpsalā būs iespējams aprunāties un uzzināt par ārvalstu universitātēm, studiju programmām, studiju finansējumu un savām izredzēm, par iestāšanās nosacījumiem un mācību procesu, kas mēdz būt stipri atšķirīgs no Latvijas u. c. Savukārt Baltijas-Amerikas Brīvības fonds 11. klašu audzēkņiem piedāvās izglītojošu, turpat mēnesi ilgu, bezmaksas nometni ASV. Bet, pirms izdari izšķirošo lēmumu – tiekamies izstādē “Skola 2023”! Vairāk par izstādi: www.bt1.lv/skola

Vienlaikus ar izstādi “Skola 2023” Ķīpsalā notiks “Latvijas Grāmatu izstāde 2023”, kas piedāvās  tikties ar iemīļotiem rakstniekiem, baudīt autoru lasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos un iepazīties ar izdevniecību jaunumiem. Izstādi var apmeklēt bez maksas ar “Skolas 2023” ieejas biļeti. Vairāk: www.bt1.lv/bt1/lbf

 

Izstādi “Skola” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Sekojiet līdzi jaunumiem arī sociālajos tīklos: 

www.facebook.com/izstade.skola

www.instagram.com/izstade_skola

 

Norises vieta:
Starptautiskais izstāžu centrs, Ķīpsalas iela 8, Rīga

 

Darba laiks:
3.–4. marts 10.00–18.00
5. marts 10.00–17.00


Biļetes:
Skolēnu grupas biļetes (10+) – 3 EUR
Biļetes iepriekšpārdošanā
internetā – 4 EUR
Biļešu cena izstādes laikā – 5 EUR
Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas

S23 768x576 slaids-01-01

Izglītība un Karjera 2023.

Aicinām uz izglītības iespēju izstādiIzglītība un Karjera 2023” Rēzeknē 17. februārī!

 

Jau par tradīciju Rēzeknē ir kļuvusi reģionālās profesionālās un augstākās izglītības iestāžu izstādes “Izglītība un Karjera” rīkošana, kas aicina un piedāvā 8.-12. klašu skolēniem un citiem interesentiem kopā ar skolu pārstāvjiem iepazīties un uzzināt vairāk par profesionālās un augstākās izglītības iespējām, satikties ar skolu pārstāvjiem, citiem jauniešiem, kā arī kopā izvēlēties savu iespējamo nākotnes profesiju un mācību vietu.

Izstāde notiks Rēzeknes novada pašvaldības telpās (Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 95A) no plkst.10.00 līdz 15.00.

Izstādē jauniešus gaidīs vairāk nekā 20 profesionālās un augstākās izglītības iestādes no visas Latvijas: Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Rēzeknes Tehnikums, LLU Malnavas koledža, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienība, Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledža, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, Rēzeknes novada vidusskolas, Latgales industriālais tehnikums, Ogres tehnikums, Daugavpils Universitāte, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola, Baltijas starptautiskā akadēmija, Rīgas Aeronavigācijas institūts, Smiltenes tehnikums, Valsts robežsardzes koledža, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Valmieras tehnikums, Bulduru dārzkopības vidusskola, kā arī Nodarbinātības valsts aģentūras, Mācību centrs BUTS un citi pārstāvji!

 Izglītības iestāžu stendos jauniešiem būs iespēja sastapt gan pasniedzējus, gan audzēkņus un studentus, uzzināt kādas mācību un studiju programmas piedāvā katra no iestādēm, kādi ir uzņemšanas nosacījumi un iegūstamā specialitāte. Izstādē varēs saņemt konsultācijas, informatīvus materiālus, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs.

 Apmeklētājus gaida izstādes dalībnieku prezentācijas, dažāda veida konkursi, “Latgales repa princeses” Ūgas uzstāšanās un tikšanās ar tik tok zvaigzni Andrejko.Eptu, kā arī seminārs jauniešiem sadarbībā ar AS Swedbank.

 Šo izglītības iespēju izstādi kopš 2010. gada Rēzeknē rīko Uzņēmēju biedrība un šogad tā jau ir 10. rīkotā šāda veida izstāde. Uzņēmēji pastāvīgi atbalsta dažāda veida iniciatīvas sadarbībā ar jauniešu organizācijām un izglītības iestādēm, piedalās Karjeras nedēļā, prakses vietu nodrošināšanā studējošajiem.

 Izglītības iespēju izstāde “Izglītība un Karjera” ir nozīmīgākā šāda veida izstāde Latgales reģionā. Jauniešiem tā ir lieliska iespēja iegūt lietderīgu informāciju par turpmākajām studiju iespējām tepat Latgalē, gan Latvijā, ja nerodas iespēja apmeklēt izstādi “Skola” Ķīpsalā vai Atvērto durvju dienas pasākumus izglītības iestādēs. Iepriekš izstādi ik gadu apmeklējuši vairāki simti jauniešu ne tikai no Rēzeknes, bet arī citiem novadiem un pašvaldībām.

 Ik gadu Izstādi informatīvi atbalsta laikraksti “Panorama Rezekne” un “Rēzeknes Vēstis”, radio EF – EI, Divu krastu radio un portāls “Rēzeknes ziņas”.

 

Sagatavoja Līga Šmate

Rēzeknes Uzņēmēju biedrības valdes locekle

25241664

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , www.reub.lv

izgl un karj 23

Adoptē deputātu

Mēs, jauniešu organizācija Global Shapers Rīga, esam izstrādājuši projektu “Adoptē deputātu” ar mērķi jauniešiem draudzīgā formātā skaidrot Saeimā notiekošos procesus un iedrošināt jauniešus pašus komunicēt ar deputātiem.

Skolēniem, kuri būs "adoptējuši" deputātus reizi mēnesī izsūtīsim jaunumu vienlapi par Saeimā aktuālo, turpretim deputātus adoptējošo skolēnu pienākums būs sekot līdzi aktualitātēm un ar zināmu regularitāti attiecīgi uzslavēt vai aizrādīt savam deputātam e-pastiski.

Projekts ir saskaņots ar Latvijas Republikas Saeimu, un deputāti ir ļoti atvērti sadarbībai!

 

Ja Jums ir radušies kādi jautājumi par projektu, labprāt uz tiem atbildēsim!

 

Saites uz mūsu mājaslapu un sociālajiem tīkliem:

www.adoptēdeputātu.lv

@adoptedeputatu Instagram

Cieņā

Aelita no “Adoptē deputātu” projekta komandas

+371 26 12 7668

adopte deputatu

JIRMV Benča sarunu vakars

Labdien!

JIRMV Skolēnu pašpārvalde ielūdz jauniešus uz Benča sarunām – 23.novembrī, pl.17.00, JIRMV Mazajā zālē.

 

Šis būs sarunu vakars, kura laikā jauniešiem pus otras stundas laikā būs iespēja iepazīt 3 spilgtus JIRMV absolventus: Tradicionālās mūzikas nodaļas pārstāve, koklētāja Liene Skrebinska, Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles nodaļas absolvents, aktīvs bundzinieks Deniss Smirnovs, Vokālās mūzikas nodaļas absolvente un vadītāja, komponiste, dziedātāja un vokālā pedagoģe Guntra Kuzmina-Jukna. 

JIRMV Benča sarunu vakara galvenais mērķis ir iedvesmoties, gūt pārliecību par savu izvēli mūzikas izglītības jomā, iepazīties vienam ar otru un skolas vidi, sadzirdēt uz saprast, cik mūziķa dzīve var būt interesanta, aizraujoša un vērtīga sevis, savas personības pilnveidošanā!

Bieži sastopamies ar situāciju, kad skolas gados šķiet visa par daudz, intereses mainās, rodas vēlme pēc kaut kā cita un jauna, vēl neizmēģināta. Vēlamies dalīties ar pieredzi, kas reāli parāda un pierāda, kāpēc ir vērtīgi turēties pie iesāktā, nepadoties un noticēt sev, savām spējām, kā arī saskatīt un prast izmantot iespējas, ko dzīve piespēlē.

 

Parunāsim. Tā, no sirds un pa īstam!

Būsim priecīgi par iepriekš sagatavotiem jautājumiem, ja nu gadījumā ir kaut kas neparasts, ko ir vēlme uzzināt. Jautājumi tiks uzdoti anonīmā formā, būsim interaktīvi.

 

Iepriekšēja pieteikšanās aizpildot digitālo pieteikuma formu obligāta. Pieteikumus gaidīsim līdz pat 21.novembra vakaram.

Lūgums paziņot par iespēju savas mācību iestādes audzēkņiem!

Pielikumā pievienoju pasākuma afišu.

 

 

Šis projekts tiek īstenots Jaunatnes iniciatīvu projektu konkursa ietvaros, to finansē Rēzeknes pilsētas dome, un organizē Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs”

Ar cieņu

Ilze Unzule

Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas

Izglītības metodiķe
Atbrīvošanas aleja 56, Rēzekne

e-pasts:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tālr. 27339908,

20052055

JIRMV Benča sarunas

Radošo darbu konkurss "Caur Ivanova brillēm"

Labdien!

Par godu komponista J.Ivanova 116.dzimšanas dienai, šodien tiek izsludināts jauniešu radošo darbu konkurss “Caur Ivanova brillēm”.

Uzdevums ir pavisam vienkāršs – iedvesmoties no Ivanova un radīt savu radošo darbu!

Nolikums atrodas šeit.

 

Lai radošs oktobris!

Ar cieņu

Ilze Unzule

Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas

Izglītības metodiķe
Atbrīvošanas aleja 56, Rēzekne

e-pasts:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tālr. 27339908,

20052055

 

Ivanovs brilles