17. maijā sākas skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai NVA vasaras nodarbinātības pasākumā

NVA logo, teksts, attēlā: saulespuķe

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājaslapā 17. maijā sākas skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai NVA īstenotajā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā.

Skolēnu reģistrācija tiek uzsākta pakāpeniski:

  • 17. maijā no plkst. 10.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā sāk reģistrēties tie skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Kurzemē un Vidzemē.
  • 18. maijā no plkst. 10.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Rīgas reģionā.
  • 19. maijā no plkst. 10.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Latgalē un Zemgalē.

Skolēnam ir jāreģistrējas tajā reģionā un novadā, kura teritorijā viņš vēlas strādāt! Ja rodas jautājumi, skolēns var sazināties ar darbinieku, kurš attiecīgajā NVA filiālē atbild par vasaras nodarbinātības pasākumu, kontaktpersonu saraksts ir pieejams NVA mājaslapā.

Elektroniski reģistrēties pasākumam skolēni varēs līdz šī gada 16. augustam, tādejādi visi skolēni, kuri vēlēsies reģistrēties, to varēs izdarīt. Taču skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots!  

Skolēns var vienoties ar konkrētu darba devēju par darba vietu un nodarbināšanas periodu, informācija par vienošanos ar darba devēju skolēnam jāieraksta pieteikuma anketā. Ja skolēns nav vienojies ar darba devēju, tad pieteikuma reģistrācijas secībā viņam telefoniski vai ar e-pasta starpniecību tiks paziņots par iespēju pretendēt uz darba devēju pieteiktajām darba vietām.

Pirms iesaistes pasākumā skolēns tiks uzaicināts apmeklēt NVA filiāli, lai saņemtu norīkojumu dalībai pasākumāDodoties uz NVA filiāli, skolēnam līdzi jāņem:  

  • personu apliecinošs dokuments (pase vai identifikācijas karte);
  • ārsta izziņa par medicīnisko apskati, ja skolēns ir jaunāks par 18 gadiem.

Skolēnam ar invaliditāti līdzi jāņem arī ģimenes vai ārsta izziņa, kurā ir norādīts, kādus darba pienākumus viņš nedrīkst veikt.

Darba devēju pienākums skolēnu darba vietās nodrošināt valstī noteikto epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu un individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanu Covid-19 infekcijas izplatības riska novēršanai. 

Skolēna mēneša atalgojumam par pilnu nostrādātu darba laiku jābūt vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā – 500 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Atgādinām, ka vienam no skolēna vecākiem ir tiesības saglabāt nodokļa atvieglojumu par vasaras brīvlaikā strādājošu skolēnu.

Informācija par nodokļa atvieglojumu par vasaras brīvlaikā strādājošu skolēnu pieejama Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapā: https://www.vid.gov.lv/lv/vienam-no-vecakiem-ir-tiesibas-saglabat-nodokla-atvieglojumu-par-vasaras-brivlaika-stradajosu-2

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums norisināsies no 1. jūnija līdz 31. augustam. Šovasar NVA plāno līdzfinansēt 7826 darba vietu izveidi skolēniem vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot).

Detalizētāka informācija par NVA īstenoto aktīvo nodarbinātības pasākumu “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” izlasāma NVA mājaslapas sadaļā:

 

Rīgas Stradiņa universitātes Atvērto durvju diena 2021.

Rīgas Stradiņa universitātes
Atvērto durvju diena
29. aprīlī plkst. 14.00

inline

 

Tikai viens klikšķis ir nepieciešamas, lai atvērtu Rīgas Stradiņa universitātes durvis virtuāli un noskaidrotu visus jautājumus par nākotnes studiju iespējām!

29. aprīlī plkst. 14.00 aicinām topošos studentus skatīties tiešraidi RSU mājaslapā. 

Skolēniem un citiem interesentiem būs iespēja nevien sekot līdzi galvenajai tiešraidei, bet arī tikties ar fakultāšu pārstāvjiem ZOOM telpās. Reģistrācija jau ir sākusies! 

Dienas programma

14.00 – 17.00 RSU Atvērto durvju dienas tiešraide.

Tikšanās ar fakultāšu pārstāvjiem
ZOOM auditorijās

14.15 – Medicīnas fakultāte
14.30 – Komunikācijas fakultāte
14.45 – Rehabilitācijas fakultāte
15.00 – Farmācijas fakultāte
15.15 – Zobārstniecības fakultāte
15.30 – Eiropas studiju fakultāte
15.45 – Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāte
16.00 – Juridiskā fakultāte
16.15 – RSU Liepājas filiāle

Karjeras konsultācija vidusskolēniem tiešsaistē

Šis ir laiks, kad skolēniem nav iespēju klātienē doties uz augstskolu, lai uzzinātu studiju iespējas vai ēnot kādu profesionāli, lai iepazītu dažādu profesiju specifiku.
Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras centrs piedāvā individuālās un grupu konsultācijas tiešsaistē, izmantojot lietotni Zoom. 

 

Skolēniem palīdzēsim:

  • Pieņemt lēmumus par studiju izvēli;
  • Pieņemt lēmumus par karjeras izvēli;
  • Definēt mērķus un soļus to sasniegšanai u.c.

 

Iespēja pieteikties, rakstot e-pastu  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  vai zvanot 67409140.

Rēzeknes Uzņemēju biedrība organizē izstādi "Izglītība un karjera 2018."

Piektdien, 6. aprīlī Rēzeknē notiks reģionālā profesionālās un augstākās izglītības iestāžu izstāde “Izglītība un Karjera 2018”, uz kuru tiek gaidīti 8.-12. klašu skolēni, kā arī citi interesenti.

Tā ir iespēja gūt informāciju par mācību iespējām, sev piemērotākās izglītības un darba tirgū pieprasītas profesijas izvēli, tikties ar uzņēmējiem. Izstāde notiks Rēzeknes novada pašvaldības telpās (Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 95A) no plkst.10.00 līdz 15.00.

Izstādē jauniešus gaidīs profesionālās un augstākās izglītības iestādes no visas Latvijas: Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Daugavpils Universitāte, Baltijas Starptautiskā akadēmija, Rēzeknes Tehnikums, Malnavas koledža, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola, Barkavas profesionālā vidusskola, Nodarbinātības Valsts aģentūra, kā arī Nacionālo Bruņoto spēku rekrutēšanas centra u.c. pārstāvji.

Izglītības iestāžu stendos jauniešiem būs iespēja sastapt gan pasniedzējus, gan audzēkņus un studentus, uzzināt kādas mācību un studiju programmas piedāvā katra no iestādēm, kādi ir uzņemšanas nosacījumi un iegūstamā specialitāte. Izstādē varēs saņemt konsultācijas, informatīvus materiālus, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs.

Izstādes apmeklētājus katru stundu gaida dažāda veida konkursi.

Šo izglītības iespēju izstādi kopš 2010. gada Rēzeknē rīko Uzņēmēju biedrība Uzņēmēji pastāvīgi atbalsta dažāda veida iniciatīvas sadarbībā ar jauniešu organizācijām un izglītības iestādēm, piedalās Karjeras nedēļā, prakses vietu nodrošināšanā studējošajiem.

6.aprilis

Karjeras attīstības atbalsta pasākumi novembra mēnesī

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros novembra mēnesī notika pasākums bija ar nosaukumu „Izglītība – kāpnes ceļā uz panākumiem”, kura mērķis bija radīt jauniešiem priekšstatu par izglītības un kvalifikācijas iegūšanas nozīmi karjeras attīstībā, gatavību papildināt savas zināšanas, kā arī prasmi pielāgoties jauniem apstākļiem, lai paaugstinātu savu konkurētspēju. Pasākums – lekcija norisinājās novembra pēdējās nedēļās izmēģinājumskolās: Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā un Rēzeknes 6.vidusskolā 8. un 11.klašu skolēniem, un neiesaistītās izglītības iestādēs: Rēzeknes 5.vidusskolā 8. un 11.klašu un Rēzeknes 4.vidusskolā 9. un 11.klašu skolēniem.

Nodarbību vadīja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas doktor Gunārs Strods, kurš no pirmajām minūtēm centās iesaistīt diskusijā jauniešus, rosinot izmantot dažādas prasmes un kompetences, kas tiem piemīt. Stāstīja par to, cik būtiski ir izvirzīt personīgos karjeras mērķus, lai nākotnē paaugstinātu savu konkurētspēju darba tirgū un par to, cik svarīgi ir iegūt vispusīgu izglītību vai kvalifikāciju.

Izdevumus par pasākuma īstenošanu tika segti no projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansējuma.

Pasākuma organizētāji:

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā un Rēzeknes 4.vidusskolā – Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas pedagogs karjeras konsultants Kristīne Rimša; Rēzeknes 6.vidusskolā un Rēzeknes 5.vidusskolā – Sintija Stikute

 

Pedagogs karjeras konsultants Kristīne Rimša

20171205 102138

“Kāpēc darīt nevis nedarīt?”

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros decembra mēnesī: Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā ka izmēģinājumskolā 15.decmbrī un Rēzeknes 4.vidusskolā 18.decembrī notika  lekcija par tēmu “Kāpēc darīt nevis nedarīt?”, ko vadīja Aija Vanaga Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijas vieslektore, uzņēmēja.   Lekcijas laikā tika runāts par to, ka ir vērts jebkuru savas dzīves mirkli pavadīt lietderīgi gan priekš sevis, gan priekš līdzcilvēkiem, par mērķu izvirzīšanu, sava laika lietderīgu plānošanu. Tāpat runāja par to, kādēļ jaunietim ir svarīga izaugsme mēģinājumi darīt un izmantot piedāvātās iespējas. Jaunieši tika aicināti padomāt par saviem nākotnes mērķiem un paralēli tika iepazīstināti ar to plānošanas pamatprincipiem, kas palīdzēs praksē ieviest savus nākotnes nodomus.

pedagogs karjeras konsultants Kristīne Rimša